Gry online istnieją już od dłuższego czasu, a ich popularność wydaje się rosnąć. Wraz z pojawieniem się urządzeń mobilnych i rozwojem mediów społecznościowych, gry online stały się jeszcze bardziej dostępne. Ale w jakie gry online grają Polacy?

Gry online to coś więcej niż tylko granie na telefonie lub komputerze. Chodzi o łączenie się z innymi online i dzielenie się z nimi doświadczeniami — niezależnie od tego, czy chodzi o rozmowę o swoim ostatnim zwycięstwie, czy o pomaganie sobie nawzajem, gdy ktoś potrzebuje wsparcia. Gry online stały się ważną częścią życia wielu ludzi i wydaje się, że Polacy należą do tych, którzy najbardziej lubią to hobby.

W jakie gry online grają Polacy?

Poker to gra, która istnieje już od dłuższego czasu. W tą też gra wiele osób w Polsce – zwłaszcza od czasu legalizacji card roomów kilka lat temu. Wśród gier pokerowych najpopularniejszym wśród Polaków jest jednak bez wątpienia Texas Hold’em. W rzeczywistości, zgodnie z danymi zebranymi przez PokerScout, to najlepsza gra rozgrywana w Polsce z ponad 2 milionami graczy! Oto kilka innych gier w pokera online, w które lubią grać Polacy:

2. miejsce – Omaha (1,5 miliona graczy) 3. miejsce – Seven Card Stud (1,2 miliona graczy) 4. miejsce – Five Card Draw (800.000 graczy)

Jeśli szukasz gry, w której możesz blefować i oszukiwać przeciwników, by myśleli, że masz lepszą rękę niż oni, Texas Hold’em jest właśnie dla Ciebie! Zasady są proste: każdy gracz otrzymuje dwie karty i musi użyć obu z nich oraz pięciu kart wspólnych, aby uzyskać jak najlepszy układ pokerowy. Wygrywasz, jeśli nikt inny przy stole nie ma lepszej ręki niż twoja. Gra toczy się w kilku rundach, a każda runda wprowadza nowy zestaw kart, a gracze na zmianę obstawiają swoje ręce, dopóki nie zostanie wyłoniony zwycięzca. To sprawia, że jest to ciekawa i nieprzewidywalna gra, która wymaga stałej uwagi wszystkich uczestników.

gra w pokera

Istnieje wiele stron pokerowych za wirtualne żetony, na których możesz grać w Texas Hold’em online i oferują one wiele funkcji, które sprawią, że Twoje wrażenia będą jeszcze przyjemniejsze. Jedną z takich funkcji są programy VIP, które zapewniają specjalne bonusy, nagrody i korzyści w zależności od tego, ile grasz. Te programy to doskonały sposób, aby wydobyć więcej z gry i sprawić, że będzie jeszcze przyjemniejsza!

W jakie inne gry online lubią grać Polacy, kiedy nie grają w pokera?

Po Texas Hold’em najpopularniejsze gry online wśród Polaków to:

1. miejsce – szachy (2,7 miliona graczy) 2. miejsce – Saper (2,4 miliona graczy) 3. miejsce – pasjans (2,3 miliona graczy) 4. miejsce – Mahjong (1,4 miliona graczy)

Jeśli szukasz bardziej aktywnej gry, szachy są dla Ciebie! Zasady tej klasycznej gry planszowej są proste: każdy gracz zaczyna z 16 pionami i musi ich użyć, aby schwytać króla przeciwnika. Pierwszy gracz, któremu się uda, wygrywa grę. Istnieje kilka odmian gry, w które można grać zarówno online, jak i offline. Wśród nich są Blitz, Rapid, Bullet i Blindfold Chess. Te dwie ostatnie są zwłaszcza popularne wśród młodych graczy.

Blindfold Chess, znane również jako „blind chess”, to odmiana zwykłych szachów, w których jeden gracz nosi opaskę na oczy podczas gry. To sprawia, że jest to trudniejsze, ponieważ gracz musi polegać na swoich zmysłach i pamięci, a nie na wizualnych wskazówkach. Bullet Chess i Rapid Chess to podobne odmiany gry, w których każdy gracz ma tylko kilka minut na podjęcie decyzji o swoich ruchach. W te gry online zazwyczaj gra się w internecie, ale są one również popularne wśród młodych graczy, którzy rywalizują w turniejach organizowanych w szkołach i klubach.

gra w szachy

Istnieje wiele stron szachowych, na których możesz grać online z innymi graczami na całym świecie, oferują one wiele funkcji. Jedną z takich funkcji jest gra przeciwko sztucznej inteligencji (AI), która pozwala ćwiczyć bez konieczności czekania na ruch przeciwnika. Jest to szczególnie przydatne, jeśli dopiero zaczynasz lub nie masz z kim się bawić!

W jakie gry online lubią grać Polacy, kiedy nie grają w szachy?

Po szachach i pasjansie najpopularniejsze gry online wśród Polaków to:

1. miejsce – Saper (2,4 miliona graczy) 2. miejsce – Mahjong (1,4 miliona graczy) 3. miejsce – Pac-Man (800.000 graczy) 5. miejsce – Flappy Bird (500.000 graczy)

Jeśli szukasz gry, która wymaga szybkiego myślenia i dobrego refleksu, Pac-Man jest dla Ciebie! Zasady tej klasycznej gry zręcznościowej są proste: każdy gracz kontroluje żółty okrąg zwany Pac-Manem, który musi jeść granulki rozrzucone po labiryncie. Kiedy je zje, zamieniają się w większe i cenniejsze owoce, które można zjeść za dodatkowe punkty.

gry pacman

Tymczasem cztery duchy – Blinky, Pinky, Inky i Clyde – poruszają się po labiryncie, próbując złapać Pac-Mana. Jeśli im się to uda, tymczasowo sparaliżują go, dopóki nie zje kulki mocy, która pozwoli mu uciec. Gra toczy się w kilku rundach, a każda runda wprowadza nowy zestaw kulek i duchów, a także różne rodzaje owoców, które po zjedzeniu dają dodatkowe punkty.

W jakie gry lubią grać Polacy, kiedy nie grają w Pac-Mana?

Po pięciu najlepszych grach wymienionych powyżej najpopularniejsze gry online wśród Polaków to:

1. miejsce – Draw Something 2. miejsce – Candy Crush 3. miejsce – Fruit Ninja 4. miejsce

Pozostałe popularne gry online wśród Polaków

Gry samochodowe online, jak sama nazwa wskazuje, głównie polegają na poruszaniu się w świecie gry autem. Wśród nich są wyścigi, które można toczyć zarówno samemu jak i bić personalne rekordy lub przeciwko innym graczom online bądź Al. W sieci dostępnych jest wiele gier wyścigowych, w tym Need For Speed, F1 2012 i Real Racing 3.

Gry logiczne to gry, w które gra się na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Największą popularnością wśród Polaków cieszy się 2048, gra polegająca na przesuwaniu kafelków po ekranie, aby je łączyć i tworzyć większe liczby. Przez lata było wiele podobnych gier, ale ta wyróżniała się prostotą i wymagającą rozgrywką.

Najbardziej popularne gry online dla 2 i więcej osób

1. miejsce – Trivia Night (4,9 miliona graczy) 2. miejsce – Saper (2,4 miliona graczy) 3. miejsce – Solitaire (2,3 miliona graczy) 4. miejsce – Mahjong (1,4 miliona graczy)

Przykładowo, Trivia Night to gra polegająca na odpowiadaniu na różne pytania na różne tematy. Jest rozgrywana przez dwie drużyny, z których każda ma jednego pytającego i czterech graczy, którzy muszą poprawnie odpowiedzieć na swoje pytania, aby zdobyć punkty. Gra toczy się w kilku rundach, a każda runda wprowadza nowy zestaw pytań, a zespoły na zmianę odpowiadają na nie, dopóki nie zostanie zwycięzca.