Nowy serial “Herkules” z Rafałem Maćkowiakiem i Weroniką Książkiewicz w rolach głównych, podbił serca widzów TVN. Stacja w trakcie emisji tej produkcji jest liderem oglądalności w grupie komercyjnej (16-49). Co wydarzy się w czwartym odcinku serialu?

Herkules rozpoczyna pracę w policji. Już pierwszego dnia emocji nie brakuje. Na dziedziniec komendy wpada mężczyzna z zakrwawionym nożem w ręku. Krzyczy, że kogoś zabił… Sylwia obezwładnia go. Wkrótce okazuje się, że to pacjent szpitala psychiatrycznego, który zabił żonę znanego, leczącego go psychiatry i psychoterapeuty. Przesłuchania innych pacjentów szpitala niewiele dają. Okazuje się, że zabójca dzień wcześniej legalnie zakończył leczenie. Nikt w szpitalu nie nawiązał z nim bliższych kontaktów.

Psychoterapeuta, który stracił żonę, też nie udziela śledczym zbyt wielu przydatnych informacji. Jest coś w jego zachowaniu co nie daje spokoju Herkulesowi. Szybko postanawiają przyjrzeć mu się bliżej.  

W mieszkaniu Herkulesa pojawia się Asia, którą spotkał wcześniej w agencji towarzyskiej. Między tą dwójką wyraźnie iskrzy…

PREMIERA 4 ODCINKA: 26 WRZEŚNIA, PONIEDZIAŁEK, GODZ. 21.35

„Herkulesa” można oglądać od 5 września na antenie TVN oraz w serwisie player.pl.  Producentem  serialu  jest Tomasz Cichoń. Od strony reżyserskiej nad produkcją czuwa Bartosz Kruhlik, którego film fabularny „Supernova” otrzymał nagrodę za Najlepszy Debiut Reżyserski na 44. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni oraz cztery nominacje do Polskich Nagród Filmowych „Orły”. Za scenariusz odpowiadają Karolina Frankowska, Bartosz Janiszewski oraz Magdalena Żakowska.