Iluzjonista na imprezie firmowej

0

Impreza firmowa to szczególny rodzaj przyjęcia. Eleganckie, ale nie nazbyt poważne. Jest to impreza, przyjęcie, ale nie ma takiej zabawy jak na weselu. Są pewnego rodzaju atrakcje, ale nie będzie to raczej czekoladowa fontanna. Może być za to iluzjonista.

Impreza firmowa z iluzjonistą?

Dla wielu może być to nie do przyjęcia. W końcu przyjęcie ze współpracownikami i szefostwem ma być poważniejsze, eleganckie, ma określony dress code i zachowania. Tak więc jak tu może pasować pokaz magika?

Otóż bardzo dobrze. Trzeba bowiem zauważyć, że mimo wszystko przyjęcie firmowe, to dalej przyjęcie. Musi być na nim coś, co rozluźni wszystkich, wywoła pewne emocje i będzie rozpatrywane jako wstęp do rozmowy.

Nie musimy bowiem wiele przywoływać, ale na imprezach firmowych często spotkają się osoby, które znają się tylko z widzenia. Potrzebują więc jakiegoś tematu do rozpoczęcia rozmowy.

Czy nie lepsze będzie „Czy słyszałeś, że ma być występ iluzjonisty?”, zamiast typowej rozmowy o pogodzie?

Co iluzjonista wprowadzi do imprezy firmowej?

Iluzjonista na imprezie firmowej może wiele zmienić i wprowadzić inną atmosferę.

Po pierwsze, jak już wspomnieliśmy stanie się pretekstem do rozmowy . Od razu nada to inną atmosferę na przyjęciu, pozwoli lepiej zapoznać się gościom.

Po drugie, występ iluzjonisty może być formą zaciekawienia potencjalnych klientów . Nie ma co się bowiem ukrywać – przyjęcia firmowe często są wyjątkową formą reklamy firmy. Zwłaszcza jeśli prowadzimy firmę, która potrzebuje dużych zleceń od ważnych, bogatych klientów. Wtedy pokaz iluzjonisty może być sposobem na ocieplenie wizerunku firmy, zmianę sposobu patrzenia na nią.

Po trzecie, kreowanie wizerunku . W jaki sposób zatrudnienie iluzjonisty, może być sposobem kreowania wizerunku firmy? Cóż, samo zatrudnienie magika, może wskazać na to, że firma nie boi się w pewien sposób dawać pracę osobom o nietuzinkowych zawodach. Nie obawia się stosować nieoczywistych rozwiązań.

Także samo przez się pokazuje to, że firma ma pieniądze i może pozwolić sobie na piękną salę, dużą liczbę gości i na dodatek zatrudnić profesjonalnego iluzjonistę, który zabawia gości.

Pokazuje to też jakim dobrym gospodarzem może być firma – ogólnie jako gospodarz przyjęcia, szczegółowiej – właściciel, dyrektor, szefostwo firmy, które na to pozwoliło.

Po czwarte, jest to forma docenienia pracowników . Jeśli impreza firmowa ma charakter dla pracowników, to zapewnienie pewnej formy rozrywki na pewno zostanie ciepło odebrane. Może też być wykorzystane jako punkt programu imprezy firmowej o charakterze integracyjnym. Zwłaszcza jeśli magik miałby korzystać z pomocy obecnych na sali, przez co rozluźniłby atmosferę i „przełamał pierwsze lody”. Bo jak wiemy, obecnie, praca zespołowa w firmach przynosi lepsze zyski i jest znacznie bardziej lepiej odbierana przez pracowników. Stworzenie zaś dobrze dobranego zespołu niemalże wymaga, by ludzie w nim obecni choć trochę lepiej się znali.

Czego można się spodziewać po iluzjoniście na imprezie firmowej?

Klasycznego występu, czyli formuły podobnej do scenicznego występu. Iluzjonista z pomocą swojego asystenta/asystentki lub osoby wybranej z publiczności pokazuje imponujące, ciekawe, autorskie sztuczki magiczne. Wykorzystuje przy tym mniej lub bardziej znane rekwizyty z naszego otoczenia.

Na imprezę firmową możemy zatrudnić iluzjonistę w formie bardziej dostępnej gościom. To znaczy stworzyć mu stolik, specjalne miejsce , do którego mogą podejść goście. Dzięki temu zaproszeni będą mogli w większym stopniu uczestniczyć w magicznych sztuczkach, częściej wykonywanych przy nich lub dosłownie w ich rękach. Przy tego typu „pokazie” iluzjonista zwykle wykorzystuje talię kart, monetę lub mniejsze rekwizyty. Jest to również na mniejszą skalę, gdyż naraz do magika podejdzie tylko kilka osób, ale przeżycie związane z tak bliskim kontaktem z magią, na pewno będzie lepiej zapamiętane przez większość.

Trzecim formatem, jest połączenie dwóch poprzednich . Dzięki temu iluzjonista jest w stanie pokazać cały wachlarz swoich umiejętności, a goście mają szansę na zbliżenie się jeszcze bardziej do zagadkowych sztuczek. Artykuł utworzony przy współpracy z https://www.tomaszjusza.com/ – Iluzjonista Warszawa

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here