Wkrótce rozpoczną się zdjęcia do kolejnej serialowej premiery pod marką Player Original. Słodko-gorzka komedia obyczajowa „Klara” to ekranowa adaptacja debiutu pisarskiego Izabeli Kuny. W rolę tytułowej bohaterki wcieli się sama aktorka, która dodatkowo wesprze projekt jako producent kreatywny. Za scenariusz odpowiada Marek Modzelewski, a za kamerą stanie Łukasz Jaworski. 

Biblioteka produkcji pod marką Player Original powiększy się o kolejną serialową nowość. Wzbogaci ją komedia obyczajowa „Klara” z Izabelą Kuną w roli tytułowej.  

„Klara” jest autorskim projektem Izabeli Kuny i Marka Modzelewskiego (scenarzysta filmów „Teściowie” i „Teściowie 2”), który stworzył scenariusz 8-odcinkowego serialu. Od początku prac nad projektem aktorka po raz pierwszy wspiera Zespół Fabularny TVN Warner Bros. Discovery również jako producent kreatywny.

Klara to dziewczyna, którą kocham. Dziewczyna, z którą chciałabym żyć w jednym domu i umrzeć w tym samym dniu. To dziewczyna, która mi imponuje poczuciem humoru, wariactwem i dobrym gustem.  Klara to oryginał i zawodowy gracz w życie. Zobaczymy Ją w Playerze, bo to najlepsze miejsce dla odważnej kobiety, która nie boi się mówić czego chce” 

– mówi Izabela Kuna, autorka „Klary” i producent kreatywny serialu. 

Niezmiernie cieszę się, że Player jako największy lokalny gracz na rynku VOD przyciąga do siebie najlepsze pomysły, najlepsze historie i najlepszych twórców, stając się domem dla jakościowych i odważnych projektów. Wspieramy, dajemy swobodę, zapewniając naszym Artystom przestrzeń na rozwinięcie ich potencjału. Jakiś czas temu rozpoczęliśmy wspólną przygodę z Nataszą Parzymies, teraz wyruszamy w kolejną – z Izabelą Kuną. Jestem przekonany, że użytkownicy Playera pokochają serialową „Klarę” tak samo jak jej książkową wersję”

– dodaje Maciej Gozdowski, Vice President, szef serwisów streamingowych w Warner Bros. Discovery w Polsce.

Historia „Klary”, szalonej dziewczyny uwikłanej w romans z żonatym mężczyzną, zadebiutowała na rynku wydawniczym w 2010 r., od razu trafiając na listę bestsellerów. W 2021 r. do księgarni trafiła kontynuacja przygód Klary, czyli „Klara jedzie na pogrzeb”.

Prace na planie serialu rozpoczną się w czerwcu i potrwają do końca wakacji. Projekt wyreżyseruje Łukasz Jaworski.