Jak stylowo nosić ocieplaną kamizelkę męską?

Ocieplane kamizelki męskie to część garderoby wierzchniej, która dobrze sprawdza się w każdym sezonie. Można je założyć niemal na wszystko – podkoszulek, bluzkę z długim rękawem, koszulę, sweter a nawet cienką kurtkę. Kamizelki różnią się od siebie nie tylko kolorystyką i fasonem, ale przede wszystkim rodzajem i ilością wypełnienia, dzięki czemu są mniej lub bardziej ciepłe. Jak dobrać kamizelkę do panującej wokół aury? Z czym je nosić, by prezentować się stylowo? Sprawdzamy!

Ciepła i praktyczna kamizelka

Zamknięcie bramy w ogrodzie, szybkie zakupy na mieście, odebranie samochodu od mechanika – to jedne z wielu sytuacji potencjalnie niewymagających grubszego ubierania. W takich chwilach zaangażowani w daną sprawę mężczyźni bez względu na wiek, z chęcią zarzucają na wierzch lekkie, ale ciepłe kamizelki, które dobrze chronią klatkę piersiową nie tylko przed nagłymi zmianami temperatury, ale i niewielkimi opadami deszczu lub śniegu. Od wielu sezonów lekkie jak puch ocieplane kamizelki cieszą się ogromnym powodzeniem, chociaż oprócz praktycznego zastosowania stały się również prawdziwie modnym elementem sportowej i casualowej stylizacji.

Kamizelka idealna na wiosnę i jesień

W naszym klimacie sezony przejściowe mogą być wyjątkowo kapryśne – ciepłe, wręcz upalne dni szybko zamieniają się w deszczowe wieczory, czy nieprzyjemnie zimne poranki. W tak zmiennym okresie świetnie sprawdza się ubieranie na tzw. cebulę, czyli jednoczesne noszenie kilku warstw odzieży o różnej grubości. Na wierzch podkoszulka, bluzy i cienkiej kurtki można założyć docieplaną kamizelkę o prostym kroju, z niewysoką stójką oraz sporymi kieszeniami. Niektóre bezrękawniki oprócz zamka błyskawicznego posiadają dodatkowe zapięcie na duże napy, co nadaje im typowo sportowego charakteru.

Pikowanie na ocieplanych kamizelkach męskich

Większość wierzchniej odzieży sezonowej charakteryzuje się pikowaniem, które oprócz nadania konkretnego stylu i podkreślenia fasonu, pełni również funkcję czysto praktyczną. Nieraz ozdobne szwy zapobiegają bowiem przesuwaniu się i zbijaniu puchu lub sztucznego materiału izolacyjnego znajdującego się pomiędzy zewnętrzną częścią ubioru a jego podszewką. Z reguły grube, zimowe kamizelki mają dość rzadkie pikowanie (np. pasy), pomiędzy którymi mieści się sporo docieplenia, zaś idealne w sezonach przejściowym cieńsze bezrękawniki mają pikowanie rozmieszczone znacznie gęściej (np. wąskie paski, romby, kratki lub fale).

Z czym łączyć ocieplane kamizelki?

Ogromnym atutem ocieplanych kamizelek męskich o prostym kroju jest to, że można je nosić zarówno do luźnych, sportowych jak i casualowych stylizacji. By prezentować się stylowo, wystarczy ją założyć na gładką bluzkę z długim rękawem połączoną z klasycznymi jeansami lub chinosami. Decydując się na taką stylizację, warto pamiętać, by odzież znajdująca się pod kamizelką w miarę możliwości przylegała do ciała, ponieważ zbyt luźne kroje będą się zwijać w okolicach pasa i pod pachami, co nie wygląda korzystnie i może krępować ruchy.

Grubsze kamizelki z większą ilością warstwy docieplającej można zakładać na swetry i bluzy z kapturem, tworząc wygodną, typowo sportową stylizację idealną podczas codziennych zajęć, dłuższych spacerów czy pracy. Do takich zestawień świetnie sprawdzą się granatowe, grafitowe lub czarne kamizelki z niewysoką stójką i zapinane na wygodny zamek błyskawiczny. Modne, dobrze dopasowane fasony dostępne w sklepach stacjonarnych lub na stronie Recman.pl nie tylko charakteryzują się doskonałym, precyzyjnym wykonaniem i zastosowaniem materiałów najwyższej jakości, ale przede wszystkim są bardzo wygodne i skutecznie chronią ciało przed zmienną aurą przejściowych sezonów.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl