Jak wybierać worki treningowe dla dzieci?

Trening z zastosowaniem worka wykorzystywany jest nie tylko podczas nauki sztuk walki. Sprawdza się również jako element ćwiczenia całego ciała, trening ogólnorozwojowy. Polecany jest zarówno dorosłym, jak i najmłodszym. Jak jednak właściwie wybierać worki treningowe dla dzieci? Czym się kierować podczas kupowania?

Worki treningowe dla dzieci – odpowiedni rozmiar

Wybierając worki treningowe dla dzieci należy koniecznie zwrócić uwagę na ich rozmiary oraz wagę. Od tego bowiem zależy nie tylko efektywny, lecz również bezpieczny trening.

Zbyt duży i za ciężki worek nie pozwoli na prawidłowo przeprowadzane ćwiczenia. Poza tym nietrudno będzie o kontuzje, a to z kolei może sprawić, że dziecko nie będzie chciało podejmować kolejnych treningów. Z kolei worek za mały i zbyt lekki nie będzie sprzyjał nabywaniu umiejętności niezbędnych w sztukach walki.

Jaki zatem rozmiar i waga? Worek do boksowania dla dzieci nie powinien być mniejszy niż 70 cm. Chodzi o to, aby zagwarantować najmłodszym efektywny trening, ale przez długi czas, mając na względzie, że dzieci szybko rosną. Worek w takim rozmiarze posłuży przez kolejne lata treningów, a do tego sprawdzi się podczas ćwiczeń u dzieci będących w wieku do 14 lat. Średnica takiego worka zwykle wynosi 30 cm, co jest odpowiednie dla dzieci.

Waga takiego worka treningowego powinna mieścić się w przedziale 15-30 kg. Dzięki temu worek nie będzie się zanadto bujał podczas uderzania w niego, z drugiej strony stopień twardości pozwoli na bezpieczne i przyjemne trenowanie.

Worki bokserskie dla dzieci – z jakiego materiału?

Na rynku można znaleźć worki bokserskie dla dzieci, które wykonane są z różnych materiałów. Jakość wykonania to jeden z priorytetów. Decyduje nie tylko o przyjemnym i efektywnym treningu, lecz również o trwałości worka, który będzie intensywnie użytkowany.

Klasyczne worki dziecięce, które przypominają bardziej zabawki niż profesjonalne akcesorium treningowe, nie będą należycie spełniały swoich funkcji. Mają bowiem zbyt cienki materiał, który nie zapewnia należytej trwałości. Najlepiej szukać worków bazujących na tych samych materiałach i o podobnej jakości wykonania, co te przeznaczone do treningów osób dorosłych.

Materiał powinien być odporny na uszkodzenia, zabrudzenia, a także wytrzymały. Ponadto liczy się odporność na różne warunki, w tym atmosferyczne, bo nierzadko domowa siłownia znajduje się na zewnątrz, na strychu bądź w piwnicy czy przydomowym garażu.

Worki treningowe bokserskie dla dzieci – na to zwróć uwagę

Profesjonalne worki bokserskie dla dzieci to świetny wybór, jeśli zależy nam na tym, aby pociecha ćwiczyła prawidłowo, czerpała z tego przyjemność i nabywała nowe umiejętności. Warto zatem szukać produktów profesjonalnych, wysokich jakościowo, markowych.

Uwagę dobrze jest zwracać również na wypełnienie worka bokserskiego, by zapewniał on równomierną twardość na całej powierzchni. Ponadto na mocne taśmy podtrzymujące worek, aby nie było ryzyka zerwania się w trakcie treningu. Uwzględniając powyższe elementy można liczyć na wybór worka bokserskiego odpowiedniego dla najmłodszych. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl