Jak wybrać dobry sprzęt fitness rehabilitacyjny?

Sprzęt fitness rehabilitacyjny ma ogromny wpływ na powrót do pełnej sprawności pacjentów po urazach kończyn, stawów, a nawet po przebytych operacjach ortopedycznych. Wysokiej jakości sprzęt do rehabilitacji polecany jest do samodzielnej gimnastyki lub do pracy z rehabilitantem. Z naszym artykułem dowiesz się, jakiego sprzętu szukać i jak na te urządzenia uzyskać dofinansowanie PFRON.

Sprzęt fitness rehabilitacyjny – co warto wiedzieć?

Rehabilitacja to bardzo często długotrwały proces powrotu do zdrowia dla osób, które straciły sprawność fizyczną na skutek choroby. Ma on na celu przywrócenie pełnej lub częściowej sprawności. Ćwicząc z ogromną determinacją osoby dotknięte różnego typu dolegliwościami, mają szansę na powrót nie tylko do zdrowia, ale również do samodzielnego funkcjonowania. Rehabilitacja w wielu przypadkach trwa przez wiele miesięcy, osoby chcące szybciej uzyskać efekty, często próbują ćwiczyć samodzielnie wykorzystując do tego profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny. W domu do codziennych ćwiczeń nie jest potrzebny profesjonalny sprzęt specjalistyczny, który znajduje się na wyposażeniu gabinetów, czy sal gimnastycznych i sportowych, lecz prosty sprzęt fitness rehabilitacyjny. Obecnie w wielu sklepach jest szeroki wyrób sprzętu do rehabilitacji, dzięki czemu z łatwością można odnaleźć różnego typu akcesoria fitness, które pozwalają na szybszy powrót do zdrowia. Do ćwiczeń rehabilitacyjnych świetnie sprawdzą się piłki rehabilitacyjne, maty do jogi, sensoryczne poduszki, roller, rotory, a nawet taśmy do ćwiczeń i inne. Te produkty mogą bardzo dobrze wspomóc proces rehabilitacji.

Sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń – zastosowanie przyrządów fitness

Duża różnorodność przyrządów do ćwiczeń rehabilitacyjnych sprawia, że z ich pomocą podczas regularnego treningu można wzmocnić mięśnie, nadać im elastyczności oraz znacznie poprawić zakres ruchu. Dużym uznaniem cieszy prosty sprzęt do ćwiczeń. Wielu specjalistów fizykoterapii zaleca również wykonywanie treningu siłowego na rowerku stacjonarnym pionowym i poziomym. Zakup sprzętu do ćwiczenia w domu sprawia, że trening z łatwością można dostosować do trybu życia. W naszej ofercie poza podstawowym sprzętem rehabilitacyjnym jak maty, piłki i taśmy, znajdują się również dużo kosztowniejsze urządzenia: orbitrek do rehabilitacji, wioślarz do ćwiczeń czy też bieżnia do rehabilitacji. Oferowany przez nas sprzęt fitness do rehabilitacji w domu pozwala na bezpieczne ćwiczenia bez pomocy specjalistów. Dodatkowo w asortymencie naszego sklepu online znajdują się też sprzęty rehabilitacyjne do kinezyterapii oraz akcesoria do masażu.

bieżnia stacjonarna do rehabilitacji

Dofinansowanie PFRON: sprzęt fitness – sprzęt rehabilitacyjny do ćwiczeń rehabilitacyjnych

Wiele osób zapewne zastanawia się, czy można otrzymać dofinansowanie PFRON na sprzęt fitness? Sprzęt rehabilitacyjny fitness nie jest objęty ubezpieczeniem zdrowotnym NFZ. Jednak, gdy staje się on niezbędnym sprzętem rehabilitacyjnym do ćwiczeń w domu, wiele osób uzyskuje dofinansowanie ze środków PFRON. Szczególnie w sytuacji, gdy sprzęt ma pomóc w powrocie do zdrowia. Świadczenie udzielane jest za pośrednictwem dwóch instytucji właściwych dla rejonu zamieszkania osoby korzystającej z pomocy. Jest to Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Sprzęt rehabilitacyjny to najczęściej wysokiej jakości sprzęt do ćwiczeń oraz drobne akcesoria do rehabilitacji. Pomagają one odzyskać pełną sprawność, dzięki czemu osoby z ograniczeniami ruchowymi znów będą mogły cieszyć się powrotem do zdrowia. W naszej ofercie znajduje się różnego typu sprzęt do ćwiczeń, którego pomocą można ćwiczyć w domu lub pod okiem specjalisty.

dofinansowanie pfron sprzęt fitness do rehabilitacyjny

Materiał zewnętrzny