Jak wygląda projekt i budowa basenu ogrodowego z betonu? Odpowiadamy!

0

Szukając odpowiedniej technologii do wykonania przydomowego basenu, dość jasnym wyborem stają się baseny betonowe. Ich trwałość, niezawodność, świetna estetyka i funkcjonalność sprawiają, że baseny wkopywane tego typu zostawiają swoją konkurencję w tyle. Wielu przyszłych inwestorów zastanawia się jednak: na czym polega budowa basenu betonowego oraz jak wyglądają prace projektowe? Przekonajmy się zatem…

Budowa basenu ogrodowego – etap projektowy

Zakładanie basenu ogrodowego w wysokim standardzie to wysiłek specjalistów z kilku dziedzin. To między innymi architekt, który przez współpracę z firmą budującą baseny ogrodowe ustala prawidłową lokalizację przyszłego basenu. To również sam inwestor, który w sposób precyzyjny określa preferencje użytkowe i estetyczne. Wykonawcy basenów Starpool-Unipool.pl, współpracują nierzadko także z architektami zieleni w konsultacjach na temat finalnej aranżacji ogrodu. Aby uzyskać wymarzony efekt basenu w ogrodzie, prace projektowe muszą być wykonane rzetelnie i ze starannością. Zebrawszy dane, firma budująca baseny ogrodowe może zaprojektować ostatecznie nieckę basenową z rozmieszczeniem poszczególnych elementów oraz obiektów technicznych.

Warto wiedzieć, że zakładanie basenów ogrodowych dotyczy zarówno dopiero planowanych inwestycji budowlanych, jak również zagospodarowania przestrzeni przy już istniejących budynkach. Jednakże wykonanie wykopu oraz doprowadzenie mediów do planowanej budowy stoją zwykle po stronie inwestora i nie są uwzględnione w kosztorysie.

Fot. Basen ogrodowy obsypany kamieniem

Budowa basenu ogrodowego z betonu

Jako solidna alternatywa dla basenów poliestrowych lub stalowych, na polskim rynku umocniła się technologia basenów z bloczków ISO. Konstrukcje betonowe mają swoje niewątpliwe zalety, to między innymi trwałość, długoletnie użytkowanie bez potrzeb rewitalizacji, olbrzymia swoboda w kształtowaniu basenu oraz jego wyposażeniu itp. Budowa basenu ogrodowego to solidna robota, jeśli tylko podejmie się tego profesjonalna i doświadczona firma. Na główne elementy konstrukcyjne składa się mocna płyta denna, betonowe ściany oraz orurowanie połączone z obiektami technicznymi, zwykle bardzo ładnie wkomponowanymi w aranżację ogrodu.

Wierzchnią warstwę basenu w ogrodzie to specjalistyczna wykładzina foliowa, stanowiąca tak element zabezpieczający, jak i dekoracyjny. Nowoczesne baseny ogrodowe, oferowane między innymi na Starpool-Unipool.pl, posiadają w opcjach dodatkowych wyposażenie np. hydromasaże lub przeciwprądy.

Fot. Prostokątny basen ogrodowy

Budowa basenu ogrodowego – jak rozkładają się koszty?

Trudno uświadczyć dziś jednolity cennik basenów ogrodowych – każdy projekt jest bowiem indywidualny i od podstaw dostosowany tak do preferencji klienta, jak i do potencjału przestrzennego na danej działce. Oczywiście głównym faktorem są wymiary i kształt basenu w ogrodzie, im bardziej urozmaicone, tym droższa realizacja. Sposób wykończenia, elementy dekoracyjne, wyposażenie basenu też rzutują na ostateczną wycenę. Mamy także szeroki wybór technologii uzdatniania i filtracji wody oraz różnorakich udogodnień związanych z obsługą, utrzymaniem czystości itd. Wspomniane wcześniej dodatki rekreacyjne również zaważą na ostatecznym kosztorysie.

Warto zapytać o ofertę profesjonalną firmę budującą baseny ogrodowe, dla przykładu na Starpool-Unipool.pl wstępny kosztorys uzyskuje się już do 2 godzin od nadesłania wiadomości, to więc dobry sposób, by poznać zakres cen i swoich możliwości w zakresie planowanej inwestycji.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here