Jak zorganizować przestrzeń do przechowywania w przedpokoju?

0

W polskich domach i mieszkaniach przedpokój pełni zwykle rolę miejsca do przechowywania butów i okryć wierzchnich na różne pory roku. Musi się w nim znaleźć pojemna szafa, wieszak na ubrania i szafka na buty. Jak zaplanować przestrzeń w niewielkim przedpokoju w bloku, aby była funkcjonalna i pozwoliła na przechowanie wielu rzeczy? Z jakich patentów warto skorzystać?

Szafa skrojona na miarę swojego użytkownika

Dobrze zaprojektowana szafa to prawdziwy skarb. Dlatego w przedpokoju warto zdecydować się na szafę od stolarza, który dopasuje ją do indywidualnych potrzeb użytkowników. Niektórzy kolekcjonują obuwie, inni zimowe płaszcze, a jeszcze inni marynarki, co warto wziąć pod uwagę. Dobry wieszak na ubrania to absolutne minimum. Dzisiaj popularnością cieszą się również drążki, które umieszcza się wysoko, a w razie potrzeby, można je szybko opuścić przy pomocy dźwigni. Jest to rozwiązanie, które pozwala przechowywać rzadko ubierane ubrania lub te z innego sezonu.

W każdej szafie, poza półkami i wieszakami, powinny pojawić się także szuflady. Dzięki nim można zachować optymalny porządek wśród czapek, szalików i rękawiczek. W przedpokoju sprawdzają się tylko solidne i pojemne szuflady. Lepiej unikać lekkich koszyczków, które są niefunkcjonalne i szybko się zużywają. Każdy mieszkaniec powinien posiadać przynajmniej jedną szufladę do swojej dyspozycji.

Praktyczne przechowywanie obuwia

Każdy członek rodziny posiada przynajmniej jedną parę butów. Najwygodniej przechowuje się je w pudełkach, ponieważ nie gniotą się i nie niszczą. Buty można trzymać w ich oryginalnych pudełkach lub zdecydować się na bardzo funkcjonalne pudełka przezroczyste, które bardzo ułatwiają odnalezienie konkretnej pary. Ciekawym rozwiązaniem są również praktyczne szafki przeznaczone do przechowywania obuwia. Często są bardzo wąskie i nie zabierają wolnej przestrzeni w przedpokoju, a jednocześnie umożliwiają przechowanie, na przykład w pionie, wielu par butów.

Wieszak na ubrania i klucze

Wiadomo, że im mniej rzeczy znajduje się na wierzchu w takim pomieszczeniu, jak przedpokój, tym lepiej. Pozwala to uniknąć bałaganu i chaosu. Prawda jest jednak taka, że trzeba pomyśleć o aspektach praktycznych. Niektóre rzeczy, jak klucze do domu i kluczyki do samochodu, chcemy mieć zawsze pod ręką. W takiej sytuacji dobrze jest pomyśleć o koszyczku położonym na półce lub niewielkim wieszaczku, który ułatwi zachowanie ładu i znalezienie przedmiotu w każdej chwili.

W każdym przedpokoju powinien się również znaleźć niewielki wieszak na ubrania dla gości i samych domowników. Odwieszanie kurtek do szafy za każdym razem jest po prostu niepraktyczne i męczące. ozdobę całego pomieszczenia, z uwagi na swoje walory estetyczne i ciekawą kolorystykę.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here