Jaka koszulka kolarska będzie dobrym wyborem?

Jeżeli jesteście pasjonatami kolarstwa lub dopiero zaczynacie przygodę z rowerem, z pewnością udało wam się zainwestować w wysokiej jakości rowery, dostosowany do waszych oczekiwań, preferencji jazdy i tak dalej, a także wybraliście odpowiedni kask zabezpieczający głowę, wygodne buty oraz okulary chroniące oczy.

Jeżeli jesteście pasjonatami kolarstwa lub dopiero zaczynacie przygodę z rowerem, z pewnością udało wam się zainwestować w wysokiej jakości rowery, dostosowany do waszych oczekiwań, preferencji jazdy i tak dalej, a także wybraliście odpowiedni kask zabezpieczający głowę, wygodne buty oraz okulary chroniące oczy. Niewątpliwie bardzo wiele osób pierwsze treningi rozpoczynało w codziennej koszulce bawełnianej, która okazała się niezbyt komfortowa. Naturalne materiały nie odprowadzają potu, przed co przylegają do ciała, a także jazda nie jest przyjemna. W dzisiejszym tekście zastanowimy się zatem, jaka powinna być koszulka kolarska.

Dobra koszulka kolarska – czyli jaka?

Koszulka kolarska powinna przede wszystkim zapewniać nam komfort w trakcie treningów, wygodę i jednocześnie dla bardzo wielu osób niezwykle istotnym aspektem jest również to, obie doskonale się ona prezentowała. Mimo tego, że wiele osób decyduje się na używanie bielizny termoaktywnej w chłodniejsze dni lub potówek, gdy sezon w pełni i słońce rozpieszcza nas z wysokimi temperaturami, to jednak wybór odpowiedniej koszulki jest kwestią kluczową. Podstawowym zadaniem tego elementu garderoby jest zapewnienie nam przyjemnej jazdy. Dlatego też taka koszulka powinna być wykonana z materiałów syntetycznych, które dbają i skuteczne odprowadzenie potu z powierzchni naszej skóry.  oczywiście producenci odzieży kolarskiej dokładają wszelkich starań, by oferować nam najróżniejsze rozwiązania. Chodzi tutaj nie tylko o możliwość wyboru różnorodnych możliwości kolorystycznych czy ciekawego wzornictwa, ale także prześcigają się o nich zastosowania możliwie najlepszych materiałów, udoskonaleniu dotychczasowej technologii i dopracowaniu odzieży w najmniejszych detalach.

Istotne cechy dobrej koszulki kolarskiej

Wspomnieliśmy już o tym, że dominujące materiały w przypadku odzieży kolarskiej to przede wszystkim poliester. Jeżeli zdecydujemy się na wybór takiego rozwiązania, będziemy mieli pewność, że produkt ten będzie posiadał wiele zalet. Między innymi wymienić tutaj należy dobry odprowadzenie wilgoci, świetną przepuszczalność powietrza oraz jest ona szybkoschnąca. Dodatkowo możemy spodziewać się tego, że zarówno koszulki, jak i inne elementy garderoby kolarskiej wykonane z poliestru będą dość przyjemna w dotyku i śmiało możemy zakładać je na gołe ciało. Ponadto wybierając koszulkę na rower, powinniśmy zwrócić uwagę na ukryte szwy, które nie będą powodowały podrażnień nawet w trakcie intensywnych treningów. 

Oczywiście istnieją różnego rodzaju koszulki, które różnią się wieloma aspektami. Między innymi należy zatem również zwrócić uwagę na odpowiedni krój do jazdy na rowerze. Najlepszym rozwiązaniem będą te modele posiadające przedłużony tył. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mieć gwarancję, że nie będą nam się one podciągały w trakcie jazdy na rowerze, gdzie jak wiadomo, nasza sylwetka jest pochylona. Należy również zwrócić uwagę na odpowiednie wyprofilowanie koszulki przy rękawach, by nie ograniczała ona ruchu ręką. Możemy spodziewać się, że niektóre modele będą posiadały stójkę, a inne będą po prostu dopasowane.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów, które zazwyczaj są detalami konkretnych rozwiązaniach. Bardzo ważne jest to, by wybrana przez nas koszulka kolarska została wyposażona w odpowiednie kieszenie na plecach. Zazwyczaj są to trzy otwarte kieszonki, ale niekiedy możemy liczyć również na czwartą o niewielkich rozmiarach z zamykaną na zamek. Wybierając takie rozwiązanie, będziemy mieli pewność, że możemy przewozić batoniki, klucze, telefon, czy inny drobne gadżety, co nie wpłynie na nasz trening.

Ponadto bardzo ważne jest to, by wybrana przez nas koszulka kolarska posiadała wysokiej jakości zamek. Niewątpliwie najlepszym rozwiązaniem będzie inwestycja w model, który umożliwia nam rozpinanie zamka na całości. Dzięki temu możemy regulować temperaturę, co także poprawia komfort jazdy.

Niezwykle istotnym elementem będą także różnego rodzaju silikonowe i gumowe wykończenia, a także ściągacze, które zazwyczaj znajdują się na rękawkach na dole koszulki. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wybrana przez nas koszulka zwiększy nasz komfort jazdy i pozostanie na swoim miejscu w trakcie intensywnego treningu.

Podsumowanie

Oczywiście warto zwrócić również na elementy odblaskowe, grubość materiałów, ewentualne wstawki z siateczki i inne istotne aspekty, które pozostają już kwestią całkowicie indywidualną. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych modeli, które zachwycają nas ciekawym wzornictwem, szeroką paletę kolorystyczną, dzięki czemu uda nam się wybrać rozwiązanie dostosowane do naszych osobistych preferencji.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj