Jaką trampolinę wybrać do ogrodu?

0

Zastanawiasz się jak spędzać wolny czas ze swoim dzieckiem w ogrodzie? Piaskownice, zabawki czy zjeżdżalnie to świetny pomysł na dobrą zabawę. Co powiesz jednak na trampolinę? Podpowiadamy, jaką wybrać.

Dlaczego akurat trampolina?

Nikogo nie musimy przekonywać do tego, że zabawa na trampolinie to świetna rozrywka. Mogą na niej skakać zarówno dzieci, jak i dorośli. Jest też bardzo prosta w montażu – nie trzeba tu wiele zmian w ogrodzie, wystarczy trochę wolnego miejsca.

Skakanie na trampolinie to nie tylko rozrywka, ale także dodatkowa aktywność fizyczna. W rozwoju dziecka to bardzo ważne, dlatego to kolejny atut posiadania jej w przydomowym ogrodzie. Do tego trzeba wziąć jeszcze pod uwagę spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Pojawia się jednak pytanie, jaką trampolinę wybrać do ogrodu? Podpowiadamy. Chcesz sprawić swojej rodzinie wielką radość z posiadania trampoliny, ale brakuje Ci gotówki? W takim wypadku świetnie sprawdzi się pożyczka gotówkowa.

Rodzaje trampolin na rynku

Na rynku znajdziesz wiele trampolin, które różnią się od siebie nie tylko wymiarem, ale także zastosowaniem. Niektóre z nich wykorzystywane są nawet w klubach fitness, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To tzw. trampoliny fit and jump. Posiadają matę oraz specjalny uchwyt, którego można się trzymać podczas skakania. To dobre rozwiązanie także do ogrodu albo nawet do domu. Na rynku znajdziesz także trampoliny domowe, które możesz umieścić w pokoju. To ciekawy pomysł, kiedy masz kilkulatka i chcesz zapewnić mu rozrywkę w czterech ścianach.

Najpopularniejsze są jednak trampoliny ogrodowe. Te różnią się od siebie wymiarem oraz konstrukcją. Niektóre z nich posiadają siatki – te zabezpieczają dzieci i dorosłych przed spadnięciem z trampoliny. Ułatwia to także początkowe ćwiczenia, jeśli ktoś nie ma doświadczenia w tej dziedzinie. Istnieją jeszcze trampoliny bez siatki, te jednak zalecane są osobom, które wcześniej miały styczność z takim skakaniem. Plusem tego rodzaju elementów jest możliwość wskakiwania i zeskakiwania. Jeśli chcesz kupić akcesoria do zabawy w ogrodzie, pożyczka gotówkowa może Ci pomóc.

Trampolina ogrodowa – jaką wybrać?

Na początku zadaj sobie pytanie, ile masz wolnego miejsca oraz ile osób będzie mogło skakać jednocześnie. Trampolina to źródło świetnej zabawy, dlatego warto dostosować ją do indywidualnych potrzeb. Jeśli już wybierzesz wymiar, zobacz jakie maksymalne obciążenie ma konkretny model. Zabezpieczy to przed ewentualnym pęknięciem materiału pod ciężarem.

Konstrukcja trampoliny musi być solidna i stabilna. Najlepiej, aby wszelkie elementy jak śruby czy sprężyny były zasłonięte. Jednocześnie będą one zabezpieczone przed deszczem i innymi trudnymi warunkami atmosferycznymi. Nogi i rama muszą być solidnie wykonane i dość grube.

Zwróć też uwagę na siatkę, która powinna być wykonana z wysokiej jakości materiału. Zobacz też, jaka jest jej wysokość, dopasowując ją do wzrostu dzieci i dorosłych. Przydatna może się okazać również drabinka, która ułatwi wejście.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here