Jaki ekspres do domu wybrać?

Marzy Ci się przygotowywanie kawy we własnym zaciszu domowym i stoisz przed niezwykle ważnym wyborem ekspresu do kawy? Chcesz dowiedzieć się, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Sprawdź, jakie czynniki sprzętu są najważniejsze i zainwestuj w wyjątkowy ekspres, który posłuży ci na długie lata. 

Własny ekspres do kawy – czy warto? 

Wiele osób nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez filiżanki dobrej, aromatycznej kawy. Jej właściwości pobudzające sprawiają, że zyskuje się sporą dawkę energii do wykonywania obowiązków. Napój ten jest jednak nie tylko popularny ze względu na swoje wyjątkowe działanie, ale również jest zachętą do spędzania czasu z bliskimi. Z tych dwóch powodów wiele osób nie wyobraża sobie swojej kuchni bez urządzenia, jakim jest ekspres do kawy. Pozwala on bowiem na szybkie przyrządzenie popularnego napoju. 

Ekspres do kawy to duża inwestycja, która jest niezwykle opłacalna. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że jest do dość duży wydatek. Trzeba jednak uwzględnić, iż urządzenie pozwala na przygotowanie napojów jak z lokalnych kawiarni, których cena jest zazwyczaj o wiele razy wyższa. Ekspres do kawy jest więc urządzeniem, niezbędnym dla miłośników pobudzających esencji. Szeroki wybór takiego sprzętu można znaleźć w sklepie Cafe Silesia

Wybór ekspresu – co wziąć pod uwagę?

Na rynku istnieje bardzo duży wybór urządzeń, dzięki którym możliwe jest przygotowanie aromatycznych kaw. Pod uwagę należy jednak wziąć kilka najważniejszych parametrów, ułatwiających obsługę sprzętu, a także przyczyniających się do jego lepszego funkcjonowania. 

Głośność pracy

Parzenie kawy w ekspresie wielu osobom kojarzy się z hałasem. Niektóre sprzęty działają bowiem bardzo głośno, co może być nieprzyjemne i niepożądane zwłaszcza w godzinach porannych. Dobrze jest wybrać ekspres, który zaopatrzony został w cichy tryb pracy.

Rozmiar

Rozmiar urządzenia to czynnik, który ma wpływ na ogólną prezencję urządzenia w przestrzeni kuchennej lub gastronomicznej. Ważne, aby tuż przed zakupem dokładnie zastanowić się, jaką ilość miejsca ma się do zagospodarowania na tego typu sprzęt. To pozwoli zachować estetyczny wygląd we wnętrzu oraz sprawi, że uniknie się  ewentualnych problemów w trakcie montażu ekspresu. 

Zbiornik na wodę

Każdy ekspres do kawy posiada wbudowany zbiornik na wodę. Dostępnych jest wiele modeli urządzeń, których pojemność różni się od siebie. Ostateczny wybór należy dostosować do tego, jaka będzie preferowana liczba napojów przygotowywanych w danym czasie. Większe pojemniki najczęściej wybierane są do przestrzeni biurowych, restauracji i kawiarni, mniejsze natomiast lepiej sprawdzają się do użytku prywatnego. 

Spieniacz do mleka

Wszyscy miłośnicy napojów mlecznych powinni uwzględnić zakup ekspresu, który ma dodatkową funkcję spieniania mleka. Warto zwrócić na to uwagę, gdyż w przeciwnym razie, sprzęt umożliwi przygotowanie wyłącznie klasycznego espresso lub tradycyjnego americano. Spieniacz do mleka powinien być przede wszystkim łatwy w obsłudze i czyszczeniu. 

Liczba możliwych kaw do przygotowania

Decydując się na zakup ekspresu do kawy, do wyboru ma się zazwyczaj dwa modele urządzeń: te, które umożliwiają przygotowanie wyłącznie jednego napoju lub wariant, za pomocą którego możliwe jest parzenie dwóch kaw jednocześnie. W tym przypadku wybór powinien być podobny jak w przypadku pojemnika na wodę. Zależy to bowiem od tego, jaka liczba napojów będzie spożywana w danym czasie. Warto uwzględnić, że podwójne ekspresy są niezwykle przydatne nie tylko w lokalach gastronomicznych, ale również podczas przyjęć urządzanych w domu.  

Jakość ekspresu 

Kwestią, o której nie można wspomnieć, omawiając najważniejsze cechy ekspresów do kawy, jest jakość. Dobrze, jeśli urządzenie wyprodukowane jest przez docenianego, znanego producenta. Jest to bowiem gwarancja  estetycznego designu sprzętu, ale również trwałości materiałów, wykorzystywanych w trakcie tworzenia urządzeń. Do takich modeli należą ekspresy do kawy Jura, które charakteryzują się niebywałą jakością wykonania, łatwością obsługi, a także innowacyjnością i wyjątkowo estetyczną prezencją.  

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl