Jaki Internet wybrać do domu?

W dzisiejszych czasach korzystamy z bardzo dużej ilości urządzeń wymagających dostępu do Internetu. Dlatego, wybór odpowiedniego łącza to istotna decyzja, którą należy dobrze przemyśleć. Podpowiadamy, jaki Internet sprawdzi się w domu.

Internet światłowodowy

Ten rodzaj Internetu to najszybsza dostępna opcja, która sprawdzi się wśród wymagających użytkowników. Jest on przesyłany za pomocą przewodów wykonanych z włókna szklanego i tworzyw sztucznych. Działanie Internetu światłowodowego opiera się na zjawisku całkowitego, wewnętrznego odbicia. Pozyskiwane światło dostaje się do rdzenia łącza i pozostaje tam na stałe. Prędkość połączenia przy wykorzystaniu takiego łącza może wynosić nawet 1000 Mb/s. Jest to doskonałe rozwiązanie dla gospodarstw zamieszkałych przez większą liczbę osób. Pozwala na wykorzystywanie wielu urządzeń równocześnie. Taki Internet daje możliwość oglądania filmów w najwyższej rozdzielczości bez żadnych zakłóceń obrazu i dźwięku. Kable światłowodu wyróżniają się wysoką wytrzymałością, a samo połączenie stabilnością. Kable są niewrażliwe na niekorzystne warunki atmosferyczne, co oznacza brak jakichkolwiek przerw w dostawie Internetu.

Internet mobilny

Nie każdy może sobie pozwolić na podłączenie Internetu światłowodowego. Wielu mieszkańców wsi musi się uciekać do innych rozwiązań, a jednym z najciekawszych jest korzystanie z łącza mobilnego. Ten rodzaj Internetu bezprzewodowego wymaga posiadania karty SIM oraz urządzenia sieciowego, na przykład routera, który wysyła sygnał dalej, do wybranych urządzeń. Może wykorzystywać technologię 5G, która umożliwia uzyskiwanie bardzo szybkiego transferu danych. Taka opcja gwarantuje dostęp do sieci z każdego miejsca, bez ograniczeń przestrzennych. W zależności od oferty może to być Internet ze ściśle określonych limitem danych, na przykład 20 GB lub bez takiego limitu. Należy dodać, że wybór takiego Internetu wiąże się z ryzykiem przerw w jego dostawie, które są wywoływane złymi warunkami pogodowymi lub skrajnie niekorzystnym ukształtowaniem terenu, na którym znajduje się dany budynek.

Jaki Internet do domu dla rodziny?

Nie istnieje jedna, trafna odpowiedź na powyższe pytanie. Jest ona uzależniona od liczby domowników i intensywności korzystania z urządzeń wymagających połączenia z Internetem. Należy też wziąć pod uwagę do czego się go wykorzystuje. Przykładowo, granie online wymaga znacznie szybszego transferu danych niż praca zdalna. Osoby korzystające z Internetu tylko w celu przeglądania portali społecznościowych i czytania wiadomości nie będą potrzebowały najszybszych dostępnych opcji. W przypadku fanów filmów i seriali oraz wielbicieli grania w trybie wieloosobowym należy celować w łącze o szybkości, której wartość przekracza 300 Mb/s. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z obniżoną jakością obrazu wynikającą ze zbyt wolnego przesyłania danych. W przypadku dużej ilości domowników warto inwestować w technologię światłowodową, która pozwala na przesyłanie danych z prędkością 1000 Mb/s. W zależności od potrzeb może to być łącze asymetryczne (z większą prędkością pobierania) lub symetryczne (prędkość wysyłania i pobierania jest na tym samym poziomie).

Szybki Internet 

Osoby poszukujące stabilnego i szybkiego Internetu do domu powinny zwrócić uwagę na ofertę firmy INEA. Ten sprawdzony dostawca oferuje ciekawe opcje zarówno dla mieszkańców miast, jak i wsi. Może to być ultraszybki Internet światłowodowy lub łącze mobilne wykorzystujące technologię 5G. Dodatkowo INEA oferuje wiele atrakcyjnych pakietów telewizyjnych zapewniających ciekawą rozrywkę. Może to być dostęp do CANAL+, a zatem możliwość oglądania nowości filmowych i serialowych, a także ulubionych dyscyplin sportowych. Inne ciekawe rozwiązanie to Wi-Fi Premium będący urządzeniem do wzmacniania sygnału z domowego routera. Ponadto, klienci INEA mogą się zdecydować na zakup pakietu bezpieczeństwa stanowiącego skuteczną ochronę przed coraz powszechniejszymi cyberatakami. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl