Jaki prezent dla 7-latka? Pomysły i inspiracje

Każde dziecko, niezależnie od wieku, uwielbia otrzymywać prezenty. Na przestrzeni całego roku okazji ku temu jest mnóstwo – od urodzin, przez mikołajki, aż po święta. Dorośli często jednak stoją przed nie lada dylematem – na jakie zabawki czy gry postawić? Co kupić 7-latkowi, aby trafić w jego zainteresowania czy też oczekiwania? Na rynku można znaleźć wiele ciekawych propozycji, dzięki którym można zapewnić maluchowi nie tylko świetną rozrywkę, ale też pobudzić jego rozwój. Co wybrać? Podpowiadamy.

  1. Jaki prezent dla 7 latka? Klocki Lego i puzzle
  2. Zabawki edukacyjne dla chłopca
  3. Gry planszowe – kreatywny prezent dla malucha

Jaki prezent dla 7 latka? Klocki Lego i puzzle

Dzieci w wieku siedmiu lat przestają być maluszkami i zaczynają wkraczać w świat szkoły i nauki. Należy jednak mieć na uwadze to, że niezwykle ważna jest nieustanna praca zarówno nad jego rozwojem intelektualnym – zdolności manualne także wymagają systematycznego doskonalenia. Można jednak połączyć obie te kwestie. W jaki sposób?

Wielu z nas wybierając się do 7-latka w odwiedziny decyduje się na mądre zabawki, dzięki którym dziecko może nie tylko się bawić, ale i uczyć. Do takiej kategorii z pewnością można zaliczyć bardzo popularne klocki Lego, które są obecne na rynku od wielu dekad. Wybór modeli jest przeogromny – można wybierać spośród tych inspirowanych kultowymi bajkami czy filmami, albo też postawić na klasyczne zestawy.

Wielogodzinną zabawę zapewnią również puzzle, których nigdy dość. Warto jednak postawić na wariant, który wpisze się w zainteresowania obdarowywanego chłopca. Fani Transformersów z pewnością ucieszą się z układanek właśnie z tym motywem, które można znaleźć m.in. na https://www.mediaexpert.pl/szukaj-transformers-zabawki.

Zabawki edukacyjne dla chłopca

Gry edukacyjne na prezent dla siedmioletniego chłopca? Mówimy zdecydowanie tak! Każdy rodzic doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że dziecko nieustannie potrzebuje stymulacji, aby w pełni rozwijać jego potencjał zarówno pod względem ruchowym, jak również intelektualnym.

Jak nietrudno się domyślić, wiele osób stawia na zabawki edukacyjne, które pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym. Zabawki odpowiednio dostosowane do wieku malucha to zdecydowanie strzał w dziesiątkę. Najpopularniejsi producenci na rynku stawiają na wysoką jakość wykonania i przywiązanie do detali, dzięki czemu nie musimy się obawiać o komfort czy bezpieczeństwo podczas zabawy.

Co warto kupić? Bardzo dobrym pomysłem mogą okazać się wszelkiego rodzaju łamigłówki, z pomocą których siedmiolatek może ćwiczyć umiejętnoścl logicznego myślenia, co z pewnością przyniesie pozytywne skutki dla jego późniejszej edukacji szkolnej. Warto również pomyśleć o zabawkach dedykowanych nauce języków obcych. Szukając prezentów dla młodszych dzieci można pomyśleć nad zabawkami interaktywnymi, takimi jak https://www.mediaexpert.pl/szukaj-fisher-price-zabawki, które z pewnością okażą się strzałem w dziesiątkę!

Gry planszowe – kreatywny prezent dla malucha

Do zabawy dziecko najczęściej nie musi być zachęcane – w wielu przypadkach jest to dla niego miła odskocznia od obowiązków związanych ze szkołą czy nauką. Warto zatem zadbać o zabawki sensoryczne, które pomogą pozbyć się stresu i naładować baterie na kolejne dni w szkolnej ławce.

Niezawodnym rozwiązaniem będą również gry planszowe, które w ostatnim czasie przeżywają renesans. Można wybierać spośród najpopularniejszych tytułów, jak również nowości wydawniczych od polskich producentów. Planszówki to świetna okazja do spędzenia czasu w gronie najbliższych, i co najważniejsze, szansa na zacieśnianie więzi.

Co jeszcze oprócz klasyki gatunku? Warte uwagi są z pewnością https://www.mediaexpert.pl/szukaj-bruder-zabawki – prawdziwa gratka dla miłośników wszelkiego rodzaju samochodów ciężkich, od koparek przez ciężarówki aż po wozy policyjne.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl