Home Inne Media Jaki stojak pod sztangę wybrać? Który sprawdzi się najlepiej?

Jaki stojak pod sztangę wybrać? Który sprawdzi się najlepiej?

Wielu ćwiczeń na siłowni, zarówno domowej, jak i komercyjnej, nie można wykonać, gdy niedostępne są stojaki pod sztangę. Te niepozorne urządzenia służą do znacznej poprawy komfortu ćwiczącego oraz jego bezpieczeństwa w trakcie ćwiczeń. Sprawdź, jak wybrać odpowiedni sprzęt, który sprawdzi się w Twojej domowej siłowni.

Stojak pod sztangę – na co zwrócić uwagę? 669/334

Najważniejszym aspektem, jeśli chodzi o stojaki z asekuracją, jest odpowiednie dopasowanie produktu do Twoich wymagań. Określ, jaki typ treningu wykonujesz (siłowy, wytrzymałościowy, obwodowy, z ciężarem własnego ciała, a może funkcjonalny?) i przeanalizuj ćwiczenia, w których używasz sztangi.

W przypadku treningu siłowego, szczególnie rozbudowanego, stojaki pod sztangę są elementem niezbędnym. Z ich użyciem bezpiecznie wykonasz przede wszystkim przysiady, czyli jedno z podstawowych i najbardziej wszechstronnych ćwiczeń siłowych.

Mimo że pierwszym skojarzeniem, które mamy w głowie myśląc „stojaki z asekuracją”, są ciężkie treningi oporowe, to w pozostałych aktywnościach – np. treningu z ciężarem własnego ciała – też można je z powodzeniem stosować i przede wszystkim znacznie zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

W jakich ćwiczeniach przydają się stojaki z asekuracją?

Stojaki pod sztangę to urządzenia wielofunkcyjne. Jednak najczęściej wykorzystywane są podczas treningu górnej części ciała, a zwłaszcza mięśni klatki piersiowej. Wyciskanie sztangi w leżeniu, czy to na ławce dodatniej, poziomej czy ujemnej, byłoby znacznie bardziej niebezpieczne bez wykorzystania elementów asekuracyjnych, jakimi są stojaki z asekuracją.

Kolejnym ciężkim ćwiczeniem, które bez wykorzystania stojaków sprawiałoby nie tylko duży kłopot, ale prawdopodobnie doprowadziłoby do szeregu kontuzji, są przysiady ze sztangą. Dość powiedzieć, że na rekord świata w trójboju siłowym (przysiad, wyciskanie, martwy ciąg) największy wpływ ma właśnie przysiad. Stojaki pod sztangę to nieodzowny element domowej siłowni, jeśli chcesz wykonywać takie złożone ćwiczenia.

Wysokiej jakości stojaki pod sztangę

Jeśli podjąłeś decyzję, że stojak musi znaleźć się w Twojej siłce, wybierz sprzęt, który będzie Ci długo służył. Sprawdź wytrzymałość urządzenia, ilość poziomów regulacji wysokości oraz dodatkowe funkcje, które oferuje. Sklep sportowy dav-ski.pl posiada w swojej ofercie wzmocnione stojaki z asekuracją, których wytrzymałość to aż 250 kg. Bardzo ważna jest także możliwość tworzenia zestawów, np. z dopasowaną ławką regulowaną, co sprawi, że Twoja siłownia będzie nie tylko funkcjonalna, ale także estetyczna.

Brak komentarzy

Exit mobile version