Jakie kursy programowania warto rozważyć?

0

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości się to nie zmieni. Widać ją wszędzie – social media, praca na komputerach, zwiększanie liczby robotów w fabrykach czy też nowsze samochody naszpikowane elektroniką i systemami. Wszystko to jednak łączy jeden ważny aspekt. Każda z tych rzeczy, żeby była przyswajalna dla normalnych ludzi, musi zostać odpowiednio zaprogramowana. Odpowiada za to oczywiście grupa zwana ogólnie programistami.

Czym zajmują się programiści?

Programista – osoba pisząca programy komputerowe w danym języku programowania. Taka definicja została stworzona przez społeczeństwo. Oczywiście, praca każdego programisty wygląda nieco inaczej. 

Przede wszystkim, programistów można podzielić na branże, w których działają.

Mogą projektować aplikacje, strony internetowe, gry, wszelkiego rodzaju oprogramowania komputerowe czy też systemy operacyjne.

Za programistów uznaje się również analityków danych sieciowych, analityków systemowych oraz inżynierów oprogramowania.

Odrębną grupą są też programiści robotyki czy twórcy oprogramowania samochodowego. Tam praca wygląda nieco inaczej.

W zakresie pracy takiego programisty nie leży tylko pisanie programów. Oprócz tego, mogą oni testować, debugować, poprawiać i recenzować programy.

Warto zostać programistą?

W obecnych czasach, programiści to jedna z najbardziej wychwytywanych grup zawodowych na rynku pracy. Poszukiwani są nawet dopiero początkujący programiści, którzy ledwo skończyli kursy.

Oczywistą zaletą bycia programistą są zarobki. Widełki wypłat zaczynają się od około 5500 zł brutto miesięcznie. Końca praktycznie nie widać. Najlepsi programiści potrafią zarabiać dziesiątki tysięcy miesięcznie.

Jakie kursy programowania warto rozważyć?

Załóżmy, że chcesz zostać programistą. 

Przede wszystkim, zdecydowanie nie warto uczyć się samemu z Internetu. Mowa tu oczywiście o darmowej, rozproszonej wiedzy w postaci filmików czy krótkich wzmiankach.

Najlepiej trochę zainwestować w dobry kurs programowania. Można się oczywiście próbować uczyć samemu, ale nadmiar wiedzy i brak odpowiedniego usystematyzowania, będzie stanowił przeszkodę w robieniu postępów.

Na początku, warto zastanowić się nad kursami z łatwiejszych języków programowania takich jak Java, Python czy JavaScript.

Ukończenie nawet najbardziej podstawowych kursów pozwoli nam na zarabianie dobrych pieniędzy i stanowi dobrą podstawę do nauki bardziej zaawansowanych i złożonych języków.

Posiadając już podstawową wiedzę na temat programowania, możemy podejmować kursów programowania w HTMLu, C++ czy PHP

Są to już bardziej złożone języki, więc pozwalają na więcej, co wiąże się ze zwiększaniem zarobków.

Warto rozważyć również kursy analizy danych w programach takich jak Excel. Na rynku pracy również poszukuje się osób, które potrafią analizować dane w Pythonie.

Można się również zastanowić nad kursami testowania programów. Odpowiednio przeszkoleni testerzy są tak samo rozchwytywani jak programiści.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here