Jakie lampy do małej łazienki?

0

W dzisiejszych czasach oświetlenie jest tak integralnym elementem wystroju, że powinno być zaplanowane na początku projektu, a nigdzie nie jest to tak ważne jak w łazience.  

Jeśli chodzi o współczesne pomysły na łazienkę, oprawy są zazwyczaj wbudowane w samą tkankę pomieszczenia, zapewniając nie tylko jasne, ogólne światło pomocne przy takich czynnościach jak golenie, ale także światło otoczenia, które może mieć wiele zastosowań.  

Przeczytaj nasze porady dotyczące pomysłów na oświetlenie łazienki. 

Lampy do małej łazienki – na czym się skupić? 

Udany plan będzie łączył w sobie trzy rodzaje oświetlenia: nastrojowe, aby oświetlić przestrzeń; zadaniowe, do określonych funkcji; oraz akcentujące, aby nadać łazience szczególny charakter. Oświetlenie łazienkowe powinno zostać zaplanowane już we wstępnym etapie tworzenia projektu. Dzięki temu możliwe jest umieszczenie przewodów dokładnie w tych miejscach, w których będzie to wymagane w późniejszym etapie.  

Zastanawiasz się – ile lumenów do łazienki? Jest to kwestia sporna, a architekci wciąż spierają się w tej kwestii, gdyż nie ma tu jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od rozmiaru pomieszczenia oraz jego charakteru. Każda łazienka jest inna, a lampy należy dobierać indywidualnie, do naszych potrzeb i preferencji.  

W łazience doskonale sprawdzi się nowoczesna lampa z przeciwwagą, która doda wnętrzu charakteru, a dodatkowo, dzięki swoim funkcjom, zapewni komfort, podczas wykonywania różnego rodzaju czynności.  

Oświetlenie ogólne  

Ogólne oświetlenie jest zazwyczaj zapewniane przez lampy umieszczone w suficie. Kluczem jest ich rozmieszczenie. Zamiast regularnej siatki lamp ledowych, użyj ich, aby nadać im charakter i skupić uwagę. Rozważ zainstalowanie rzędu dwóch lub trzech lamp z tyłu prysznica lub wanny, zamiast na środku, aby strumienie światła tworzyły efekt prawie jak woda spływająca po ścianie. Światło dotrze również do krańców pomieszczenia, co zwiększy poczucie przestrzeni. 

Oświetlenie dodatkowe 

Jest to szczególnie ważne w przypadku lustra służącego do golenia i nakładania makijażu. Najlepszym sposobem na oświetlenie twarzy jest oświetlenie ścienne po obu stronach lustra lub podświetlenie dookoła. 

Rozważ przymocowanie liniowego źródła światła do spodu półki, aby uzyskać efekt wydarzenia, miękkości i nadać urządzeniu wrażenie unoszenia się. Oprawy wpuszczane mogą podkreślić charakterystyczną ścianę, okiennice lub wolnostojącą wannę. Oświetlenie ścienne można włączyć jednym włącznikiem, a oświetlenie z czujnikiem ruchu – podwójnie jako lampki nocne.

Oświetlenie łazienkowe – postaw na funkcjonalność

Wybierając lampy do małej łazienki, warto pamiętać o tym, by każda część pomieszczenia została właściwie oświetlona. Niezwykle ważne jest to w przypadku, gdy łazienka nie ma regularnego kształtu. Wówczas warto umieścić dodatkowe oświetlenie w miejscach, które tego wymagają. Oświetlenie łazienkowe jest bowiem ważne, nie tylko ze względów praktycznych, ale również odgrywa rolę dekoracyjną.  Wybierz lampy, które zapewnią komfort i dodatkowo – będą atrakcyjne wizualnie. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here