Jakie są niezbędne butelki alkoholu w Twoim domowym barku?

Nie każdy jest miłośnikiem mocnych trunków, ale wielu od czasu do czasu przyjmuje gości lub organizuje ważne wydarzenia rodzinne, podczas których wypada poczęstować gości winem, wznieść toast kieliszkiem wódki lub zaserwować delikatne drinki. Dowiedz się, co w warto zaopatrzyć swój domowy barek na alkohole, by mieć nieźle wyposażony kącik z procentowymi trunkami. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, powinieneś być w stanie przygotować różnorodne i pyszne koktajle, podać gościom niezłe wino i łagodną w smaku czystą lub kolorową wódkę! Sprawdź też artykuł Domowy barek – jak urządzić miejsce na alkohol w domu?

Nie każdy jest miłośnikiem mocnych trunków, ale wielu od czasu do czasu przyjmuje gości lub organizuje ważne wydarzenia rodzinne, podczas których wypada poczęstować gości winem, wznieść toast kieliszkiem wódki lub zaserwować delikatne drinki. Dowiedz się, co w warto zaopatrzyć swój domowy barek na alkohole, by mieć nieźle wyposażony kącik z procentowymi trunkami. Jeśli zastosujesz się do naszych rad, powinieneś być w stanie przygotować różnorodne i pyszne koktajle, podać gościom niezłe wino i łagodną w smaku czystą lub kolorową wódkę! Sprawdź też artykuł Domowy barek – jak urządzić miejsce na alkohol w domu?

Jeśli nie jesteś koneserem smaków, ale liczy się dla Ciebie estetyka, do swojej kolekcji wybieraj dekoracyjne butelki, które będą się pięknie prezentowały w domowym barku na alkohol.

Zacznij od klasyki – zadbaj o różne rodzaje wina

domowym barku na alkohole nie powinno zabraknąć wina. Ten boski trunek w różnych odcieniach czerwieni, biały czy różowy warto mieć w wersji półwytrawnej lub wytrawnej, a także słodkiej. Czerwone wino wytwarza się na niemal całym świecie, dlatego każdy znajdzie swój ulubiony szczep pochodzący z Europy, Ameryki Południowej, Australii czy Afryki. W domowym barku na alkohol trzymajmy też białe wino do ryby i deserów oraz różowe do sałatek i lekkich przekąsek. Musujące wino uświetni spotkanie urodzinowe, a szampan sylwestrową zabawę lub ważną uroczystość jubileuszową.   

Mocne trunki w składzie domowego barku na alkohole

Trunki, które nazywamy mocnymi, czyli wódki czyste i kolorowe, brandy, whisky, koniaki i inne destylaty to w wielu domach obowiązkowy skład domowego barku. Zdecydowana większość mikstur – drinków czy koktajli – będzie miała jako bazę jeden z wymienionych alkoholi. Mocne likiery, nalewki, gin czy tequila to dopełnienie zestawu, który pozwoli przygotować nawet najbardziej wyszukane mieszanki.

Wódka – woda ognista w wielu wersjach 

Jest najczęściej sprzedawanym i dystrybuowanym alkoholem mocnym na świecie! Wódka to neutralny, niearomatyczny alkohol, który bardzo dobrze dopasowuje się do wielu połączeń smakowych. Jest gwiazdą słynnego Białego Rosjanina czy Krwawej Mary. Oprócz Dry Martini, większość koktajli na bazie wódki będzie miała raczej owocowy profil. Jeśli chcesz być przygotowany na każdą ewentualność podczas domówki w gronie przyjaciół czy rodzinnej uroczystości, zadbaj, by dobrej jakości wódki czystej lub kolorowej nie zabrakło w Twoim domowym barku na alkohole

Chociaż wódka jest alkoholem neutralnym, niektóre marki wyróżniają się konsystencją i finezyjnym posmakiem w ustach. “Woda ognista” jest idealna do spożycia na kostkach lodu lub w połączeniu z martini. Wśród koneserów alkoholowych smaków nie brakuje miłośników zbożowego destylatu.

Gin – bohater pierwszoplanowy w domowych barkach na alkohole

Stworzony w Holandii gin służył bardzo długo jako środek leczniczy. Żeglarze pili duże ilości tego trunku, aby stawić czoła trudnym warunkom podróży i chorobom zakaźnym, z którymi się borykali. Gin, jaki znamy dzisiaj, jest trunkiem, który może obejmować bardzo szeroką gamę smaków! Warto mieć go w swoim barku na alkohole i tworzyć pyszne i orzeźwiające drinki z jałowcowym posmakiem.

Whisky, brandy, koniak – bursztynowy blask w szklance lub kieliszku

Na wstępie należy wyraźnie podkreślić, że każdy z wymienionych to zupełnie inny trunek, jednak przynajmniej jedną butelkę whisky, koniaku i brandy  warto mieć w domowym barku na alkohole. Wszystkie są produktami fermentacji i przetwarzają cukier na etanol. Dojrzewają w drewnianych beczkach i im dłużej leżakują, tym są łagodniejsze w smaku. Wszystkie mają kolor w odcieniach brązu, a nalane do kieliszka lub szklanki, zyskują specyficzny, bursztynowy blask. Warto wiedzieć, że koniak powstaje z białych winogron i żeby można go było uznać za szlachetny i oryginalny trunek, musi być produkowany z odmiany Ugni Blanc i pochodzić wyłącznie z regionu Cognac. Brandy produkuje się tak samo jak koniak, tyle że bez restrykcji dotyczących odmiany winogron i miejsca pochodzenia. Whisky – trunek w kolorze podobnym jak koniak i brandy – do destylat zbożowy. Leżakując w beczkach przez kilka do nawet kilkunastu lat, nabiera charakterystycznego, wyrazistego smaku. Świetnie smakuje na kostkach lodu i w koktajlach. 

Tequila – zawsze gotowa na Margaritę

Shoty Tequili, z drewnianego barku na alkohole, cząstki cytryny i szczypta soli po wychyleniu kieliszka – to ciekawy pomysł na domówkę w gronie przyjaciół. Tequila – meksykański alkohol z agawy – wnosi sporo egzotyki do koktajli i zaskoczy Cię swoim potencjałem do tworzenia miksów alkoholowych. Pyszna Margarita czy Tequila Sunrise to tylko dwa z wielu drinków, które można przygotować na bazie tego alkoholu.

Wybierz oryginalną, meksykańską wersję tego alkoholu wykonaną z niebieskiej agawy. Szukaj butelki tequili z napisem „100% agawy”.

Wyposaż swój barek w ulubione alkohole i dodaj kilka sprawdzonych pozycji, które mogą zainteresować Twoich gości. Jeśli chcesz przechowywać ten “wysokoprocentowy arsenał” w dedykowanym miejscu, przeczytaj, jak urządzić specjalną strefę do przechowywania alkoholi w swoim domu: https://costway.pl/_blog/6-Domowy_barek_-_jak_urzadzic_miejsce_na_alkohol_w_domu.html 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj