Takiej odsłony polskiej kuchni jeszcze nie było! 28 marca Tomasz Jakubiak zaprezentuje widzom nowy format kulinarny „Jakubiak rozgryza Polskę”, który dostępny będzie na kanale KUCHNIA+ oraz w serwisie CANAL+ online na canalplus.com. W tej dziesięcioodcinkowej opowieści o narodowych daniach Polaków, każdy odcinek zakończy się nie jednym, a aż trzema „morałami”, czyli wariacjami Tomka Jakubiaka na temat klasycznych potraw. 

Program Jakubiak rozgryza Polskę wielkim powrotem do KUCHNIA+

„Program „Jakubiak rozgryza Polskę” to mój wielki powrót na kanał KUCHNIA+ po trzech latach przerwy. Niezmiernie się cieszę z tego faktu, ponieważ praca z CANAL+ to prawdziwa przyjemność.”- komentuje prowadzący, Tomasz Jakubiak. „W zupełnie nowym formacie przedstawię widzom moje autorskie pomysły na wariacje dotyczące klasycznych dań kuchni polskiej.” – dodaje.

„Znane i lubiane przez wszystkich potrawy – bigos, żurek, a nawet pyzy, wywodzą się od zupełnie innych dań a dopiero w Polsce nadaliśmy ich przepisom lokalnego sznytu” – mówi prowadzący program. Ale jaka jest ich historia? Tego się dowiemy się podróżując z Tomkiem do różnych zakątków Polski, gdzie w towarzystwie lokalnych ekspertów rozbierzemy narodowe receptury na części pierwsze.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sezon programu Mai Popielarskiej na antenie HGTV

Po przybliżeniu historii danej potrawy, prowadzący „zdekonstruuje” danie, przedstawiając nowy niestandardowy sposób jego podania. „W przypadku zakwasu na żurek pierwszym daniem, które przychodzi do głowy jest zupa, natomiast świetnym przykładem może być biała kiełbasa z ziemniakami, którą w programie zalewam zakwasem i piekę w piekarniku.” – podpowiada kucharz.

„Jakubiak rozgryza Polskę” to program, którego jeszcze nie było. Prowadzący, jak nikt do tej pory, analizuje historię naszych narodowych potraw, zwracając uwagę, że nie zawsze pochodzą one z naszego kraju. „Miłośnicy kuchni polskiej będą często zaskoczeni, między innymi dlatego warto obejrzeć nasz program” – dodaje Tomasz Jakubiak.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy sezon „Ślubu od pierwszego wejrzenia” już dziś na antenie Siódemki!

Program „Jakubiak rozgryza Polskę” będzie można oglądać od 28 marca br. w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale KUCHNIA+ przez satelitę i sieci kablowe.

Data i miejsce premiery

„Jakubiak rozgryza Polskę” Seria kulinarna, Polska, 2021, 10 x 22 min.
Kanał: Kuchnia +
Premiera: 28 marca 2021, niedziela, 12:30

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here