Film o ks. Kaczkowskim koprodukcji TVN Warner Bros. Discovery doceniony przez krytyków i publiczność

Film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka – koprodukowany przez TVN Warner Bros. Discovery – podbił serca publiczności i krytyków podczas gali rozdania Polskich Nagród Filmowych Orły 2023, która odbyła się 6 marca. Produkcja zdobyła nagrody w aż czterech z ośmiu kategorii, w których była nominowana. Statuetkę za najlepszą główną rolę męską otrzymał Dawid Ogrodnik. Nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę kobiecą zdobyła Maria Pakulnis. Wyróżniona w kategorii „Charakteryzacja” została Liliana Gałązka. Film zdobył także nagrodę publiczności, którą odebrał debiutujący reżyser „Johnny’ego” – Daniel Jaroszek.

25. gala wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbyła się w Teatrze Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. “Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana została z perspektywy podopiecznego księdza Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Film zdobył Orły w czterech kategoriach:

  • najlepsza główna rola męska – Dawid Ogrodnik
  • najlepsza drugoplanowa rola kobieca – Maria Pakulnis
  • charakteryzacja – Liliana Gałązka
  • nagroda publiczności – Daniel Jaroszek

“Jako TVN Warner Bros. Discovery inwestujemy w światowej klasy artystów i najlepsze produkcje. Sukces “Johnny’ego” bardzo nas cieszy i daje motywację do poszukiwania kolejnych pereł. Prawie milion osób obejrzało ten film w kinach, ale chcielibyśmy, żeby trafił do jak najszerszego grona odbiorców, bo na to zasługuje. Zapraszam do oglądania “Johnny’ego” w Playerze – a w przyszłości produkcja ta na pewno pojawi się także w naszych kanałach telewizyjnych” – mówi Bogdan Czaja, Group Vice President – Programming & Operations, TVN Warner Bros. Discovery.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj