Kapelusze podbijają nadmorskie miejscowości. Sprawdź jak wybrać model dla siebie!

Kapelusze przez wiele lat noszone były jedynie przez elitę. Są symbolem brytyjskiej rodziny królewskiej. W ostatnich latach stały się uzupełnieniem stylizacji wiosennych i letnich. Noszone są szczególnie często na plaży czy basenie. Chronią głowę przed przegrzaniem, a do tego wyglądają bardzo elegancko. Jaki model kapelusza wybrać, aby wyglądać modnie i zgodnie z najnowszymi trendami? Czy do każdej stylizacji będzie pasował podobny kapelusz? W jaki sposób przewieźć kapelusze na wakacje, aby się nie zniszczyły? Jak pielęgnować ten podatny na uszkodzenia element garderoby?

Kapelusze takie duże – jakie nakrycia głowy są modne w nadchodzącym sezonie letnim?

Kapelusze dopiero od niedawna powracają do modowych łask. Nic więc dziwnego, że kobiety same nie wiedzą, jak je nosić oraz co z nimi połączyć. W nadchodzącym, letnim sezonie w modzie będą kapelusze z szerokim rondem. Lepiej jednak zrezygnować z tych wykonanych z ażurowego splotu. Jak wszystko w okresie letnim, tak i kapelusze powinny być w jasnych kolorach, aby nie skupiać promieni słonecznych. Nakrycia głowy takie jak czapki i kapelusze mają również funkcję ochronną, dlatego lepiej wybrać większe rondo, które chroni przed słońcem nie tylko twarz, ale również wrażliwe: kark i dekolt. Lepiej wybierać nakrycia głowy z miękkiego, przewiewnego materiału: bawełny czy lnu. Dzięki temu będzie się wyglądało szykownie, a jednocześnie głowa nie będzie się nadmiernie pocić. 

Gdzie kupić piękne kapelusze, które będą ozdobą plażowej stylizacji?

Kapelusz jest idealną ozdobą stylizacji plażowej. Połączenie go ze zwiewną, letnią sukienką maxi będzie hitem w nadchodzącym sezonie plażowym. Również z samym strojem kąpielowym kapelusz będzie wyglądał szykownie. Warto wybrać model, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom. Na stronie https://wearmedicine.com/k/ona/akcesoria/czapki-i-kapelusze można odnaleźć różne kolory i kroje tego nakrycia głowy. Warto zakupić kilka różnych, aby dobierać je do stylizacji oraz okazji. Dzięki temu zawsze nasza głowa będzie zabezpieczona przed słońcem, a ubranie będzie zgodne z najnowszymi, modowymi trendami. 

Dlaczego nakrycie głowy na plaży jest tak istotne?

Nakrycie głowy w słoneczny dzień to nie jedynie ozdoba ubioru i uroczy dodatek. Zabezpieczać będzie wrażliwe części ciała przed nadmierną ekspozycją na słońce. Najmodniejsze kapelusze z szerokim rondem będą chronić również kark i dekolt noszącej. Dlatego tak istotne jest, aby kapelusz miał jasny kolor – odbija on promienie słoneczne. Z tego powodu nakrycie głowy jest naprawdę istotne w czasie urlopu spędzanego na plaży, gdy na słońcu przebywa się dłuższy czas. 

W jaki sposób przewieźć kapelusze na wakacje aby się nie zniszczyły?

Często transport kapeluszy nastręcza problemów – szczególnie gdy są one usztywniane, a my musimy zapakować się w walizkę samolotową. W takim wypadku kapelusz powinien być jak najmniej zgniatany – lepiej umieścić w jego wnętrzu bieliznę czy inne miękkie elementy ubioru. Zapobiegnie to odgnieceniu. Sztywny kapelusz najlepiej zabrać ze sobą na pokład samolotu na własnej głowie.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl