Film od zawsze był formą wypowiadania trudnych emocji, pokazywania poruszających i często bolesnych historii. Obecna sytuacja w Ukrainie dotyka nas wszystkich, również twórców. TVN Fabuła wychodzi im naprzeciw i po raz kolejny daje przestrzeń – swoją antenę – by mogli pokazać, jak widzą wydarzenia zza wschodniej granicy. Podczas trwania Festiwalu KINO 2022 na antenie TVN Fabuła i w player.pl, w dniach 12 – 18 grudnia 2022 r., zostaną zaprezentowane najciekawsze, najoryginalniejsze, najbardziej wyjątkowe pod względem formy i treści filmy konkursowe. Projekty można zgłaszać do 7 listopada 2022 roku.  

KINO 2022. Młoda Ukraina to niezwykła inicjatywa kanału TVN Fabuła, która daje twórcom możliwość wyrażenia swoich emocji, odczuć, doświadczeń dotyczących wojny w Ukrainie i wielowymiarowości konsekwencji samego konfliktu. Pokażemy filmy powstałe z potrzeby serca, pod wpływem impulsu, pokazujące obecną sytuację. Wierzymy, że świadectwo aktualnych wydarzeń będzie pełnym obrazem otaczającej nas rzeczywistości i ogromną dawką nadziei, tak bardzo potrzebnej nam wszystkim.

Konkurs skierowany jest do polskich i ukraińskich twórców, zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów, tj. filmowców, studentów szkół filmowych, pasjonatów i entuzjastów kina, youtuberów, influencerów, twórców kina off’owego. Nagrodą główną jest 10 000 złotych. Zgłoszenia można nadsyłać do 7 listopada.

Jury złożone z najwybitniejszych postaci polskiego filmu oceni prace w 5 kategoriach: komedia, dramat, dokument, horror oraz science-fiction. Najlepsze z nich zostaną pokazane na antenie TVN Fabuła w listopadzie w specjalnym paśmie festiwalowym KINO 2022. Młoda Ukraina i w player.pl.

KINO 2022. Młoda Ukraina to nie tylko filmy konkursowe, ale też liczne wydarzenia towarzyszące, jak, np. specjalne pasmo nowego kina ukraińskiego w TVN Fabuła!

Zgłoszenia odbywają się przez platformę TVN Discovery Talents – www.tvndiscoverytalents.pl, po wcześniejszej rejestracji, za pośrednictwem formularza, dostępnego przy poszczególnych naborach pod przyciskiem „zgłoś się”.