Październik na SundanceTV zapowiada się… strasznie! Już 6 października startuje cykl „Kobiety w horrorach”, w którym zobaczymy cztery zaskakujące, niepokojące
i mrożące krew w żyłach horrory z kobietami w rolach głównych. Historie przedstawione
w filmach często są obrazami nieprzepracowanych traum, niezrozumiałych lęków i niespodziewanych przemian zachodzących w życiu bohaterek.

W październikowe czwartki na ekranie pojawią się takie filmy jak: „Oczy matki” – historia zmian, które zachodzą w odizolowanej od świata, młodej dziewczynie po traumatycznym doświadczeniu; „Darling” – opowieść o wpadającej w obłęd mieszkance podejrzanej rezydencji na Manhattanie; „Miesiąc miodowy”, przedstawiający romantyczny wyjazd pewnej młodej pary, zakłócony przez osobliwe wydarzenia mające przerażający wpływ na bohaterkę, oraz „Szkółka przetrwania”
o pracownicy parku narodowego i pewnej nocy, która zmusza ją do stanięcia twarzą w twarz ze swoimi największymi lękami.

Cykl filmowy „Kobiety w horrorach” startuje 6 października o 22:00.

Oczy matki
(2016)

6 października o 22:00

PREMIERA

W swoim ustronnym gospodarstwie matka, dawniej chirurg w Portugalii, uczy anatomii swoją córkę, Franciscę, i oswaja ją z lękiem przed śmiercią. Pewnego popołudnia tajemniczy gość w przerażający sposób burzy sielankę rodzinnego życia Francisci. Głęboko traumatyzuje młodą dziewczynę, ale też budzi w niej niezwykłą ciekawość. Choć Francisca trzyma się kurczowo wycofanego ojca, jej samotność i traumy z przeszłości powracają po latach, a tęsknota za kontaktem z otaczającym ją światem przybiera wyraźnie mroczną formę.

Tytuł: Oczy matki (The Eyes of My Mother)

Reżyseria: Nicolas Pesce

Występują: Kika Magalhães, Olivia Bond, Diana Agostini, and Paul Nazak

Darling

(2015)

13 października o 22:00

Samotna młoda kobieta przeprowadza się do starej i tajemniczej posiadłości na Manhattanie. Wkrótce odkrywa niepokojącą przeszłość rezydencji – historie, które powoli stają się scenerią dla jej gwałtownego i brutalnego pogrążenia się w szaleństwie.

Tytuł: Darling

Reżyseria: Mickey Keating

Występują: Lauren Ashley Carter

Miesiąc miodowy
(2014)

20 października o 22:00

Nowożeńcy Paul i Bea udają się na miesiąc miodowy do odległej krainy jezior, gdzie chcą spędzić romantyczny czas w samotności. Wkrótce po przyjeździe Paul znajduje Beę w lesie, zdezorientowaną i błądzącą w środku nocy. Ponieważ kobieta zaczyna się od niego odsuwać, a jej zachowanie staje się coraz bardziej osobliwe, Paul zaczyna podejrzewać, że w lesie, poza lunatykowaniem, miało miejsce coś dużo bardziej złowieszczego.

Tytuł: Miesiąc miodowy (Honeymoon)

Reżyseria: Leigh Janiak

Występują: Rose Leslie, Harry Treadaway

Szkółka przetrwania
(2019)

27 października o 22:00

Wendy, pracująca na pół etatu w górzystym parku stanowym, pod koniec sezonu podejmuje trudne zadanie, by udowodnić swoim przyjaciołom, że jest wystarczająco dobra do wykonywania tej pracy. Kiedy skręca w złą stronę i ląduje w opustoszałej części parku, natrafia na coś, co wygląda jak miejsce zbrodni. Bez komunikacji ze światem po zgubieniu radia i otrzymaniu polecenia pilnowania znaleziska, Wendy musi walczyć z pragnieniem ucieczki i zmusić się do pozostania w miejscu. Dziewczyna musi spędzić noc głęboko w dziczy, stawiając czoła najgorszym lękom i udowadniając wszystkim – również sobie – że jest dużo silniejsza, niż im się wydaje.

Tytuł: Szkółka przetrwania (Body at Brighton Rock)

Reżyseria: Roxanne Benjamin

Występuje: Karina Fontes

„Kobiety w horrorach”

  • OCZY MATKI                                                                                                  06.10.2022 22:00
  • DARLING                                                                                                       13.10.2022 22:00
  • MIESIĄC MIODOWY                                                                                    20.10.2022 22:00
  • SZKÓŁKA PRZETRWANIA                                                                          27.10.2022 22:00