Zimowe tygodnie upływają użytkownikom player.pl pod znakiem sportu. Od kilku dni fani platformy mogą śledzić każdy wyjątkowy moment tegorocznych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie właśnie w Playerze. I na tym nie koniec sportowych emocji. W serwisie zadebiutowała kolekcja filmów dokumentalnych poświęcona zimowym dyscyplinom oraz tym, którzy przeszli do olimpijskiej historii. To aż dwanaście nowych tytułów dostępnych w Eurosport w Playerze.

Mijające tygodnie to gratka dla fanów sportowych emocji, które od 4 lutego już sięgają zenitu za sprawą Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Player stał się – obok Eurosportu – domem igrzysk olimpijskich w Polsce. Dodatkowo platforma przygotowała specjalną kolekcję olimpijską – to kilkanaście tytułów o największych sportowcach i wydarzeniach, które na zawsze zapisały się w mistrzowskiej historii. Oto one:

„FIGURY WARTE ZŁOTA”
Miniserial dokumentalny osadzony w Ice Academy w Montrealu. W każdym z sześciu odcinków twórcy przybliżą sylwetki par biorących udział w zawodach tańca na lodzie. To najlepsi z najlepszych. Użytkownicy dowiedzą się, jak wygląda ich sportowa codzienność, w tym treningi pod okiem wymagających trenerów. Podjęte wyrzeczenia i wyzwania mają za zadanie zbliżyć ich do wyznaczonego celu – medalu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

„JAK ZOSTAĆ OLIMPIJCZYKIEM”
Seria sześciu niezwykłych spotkań ze sportowcami, którzy musieli pokonać przeszkody finansowe, kulturowe, a także osobiste, żeby spełnić marzenia o udziale w Igrzyskach Olimpijskich w 2018 r. To opowieść Sojun Shin – pierwszej zawodowej hokeistki z Korei Południowej, drużyny bobslejowej kobiet z Jamajki, Shivy Keshavana – Indiańskiego Olimpijczyka w Saneczkarstwie, Juliana Yee – łyżwiarza figurowego z Malezji, Forough Abbasi – narciarki alpejskiej z Iranu oraz Victora Santosa – biegacza narciarskiego z Brazylii.  Jak długą drogę musieli przejść? Jaka była ich cena sukcesu?

„W ŚNIEGACH PATAGONII”
4-odcinkowa produkcja zagląda za kulisy corocznego obozu sportowego w miejscowości Ushuaia w Argentynie, gdzie najlepsi narciarze, pod czujnym okiem trenerów, budują olimpijską formę. Wśród śmiałków m.in. Włoch Roberto Nani i Kanadyjczyk Marie-Michelle Gagnon.

„OLIMPIJSCY INNOWATORZY”
Jak długą drogę trzeba przejść, żeby znaleźć się na szczycie? Poznaj tych, którzy to wiedzą. Sylwetki trzech wspaniałych Olimpijczyków, którzy, choć często wcześniej niedoceniani, pokonali wszelkie przeszkody i przekroczyli ustalone w sporcie granice. To historie, które na długo zapadają w pamięć, poruszają, ale przede wszystkim dodają wiary w siebie i swoje możliwości.

„OLIMPIJSKA GALERIA SŁAW” 1&2
Zimowe Igrzyska Olimpijskie to imprezy sportowe, które zwykle pełne są zdarzeń przechodzących do historii lub zapadających w pamięć kibiców. Przyjrzyjmy się jeszcze raz wyczynom wspaniałych sportowców oraz nim samym. Player zaprasza na dwa sezony minserialu, który przypomni historię „niezapomnianych”. A wśród nich austriacki narciarz Hermann Maier, który podczas Igrzysk Olimpijskich w 1998 r. po straszliwym upadku wstał… i zdobył dwa złote medale.

„ZJAZD DO HISTORII”
Zakulisowa opowieść o niezapomnianych, a także wcześniej nieznanych chwilach z narciarstwa alpejskiego podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Wśród nich między innymi epicki pojedynek pomiędzy dwoma najlepszymi przyjaciółmi.

„TOŻSAMOŚĆ SPORTOWIEC”
To inspirująca historia nie tylko o drodze na szczyt, ale przede wszystkim do odnalezienia, poznania i zaakceptowania siebie. Dokument przedstawia sylwetki pięciu transpłciowych atletów, którzy przebyli długą podróż i dotarli do miejsca, w którym sport pomógł im odnaleźć swoją prawdziwą tożsamość.

„DAMY CURLINGU”
Poznaj historię niewiarygodnych sportsmenek, które zadziwiły świat! Pięć skromnych kobiet ze Szkocji, mimo braku dofinansowania, zjednoczyło siły, podbiło serca kibiców i zdobyło sławę podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Salt Lake City w 2002 roku.

„OLIMPIJSKA GALERIA SŁAW – PYEONCHANG”
Wyjątkowy sezon „Olimpijskiej galerii sław” w pełni poświęcony najważniejszym wydarzeniom Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. To retrospektywny przegląd najciekawszych osiągnięć wybitnych sportowców podczas wspomnianych IO. Które momenty przeszły do historii, a o których wolelibyśmy zapomnieć?

„LEGENDA PICABO STREET”
Historia kobiety, która na zawsze odmieniła narciarstwo alpejskie! Picabo Street jako pierwsza amerykańska zawodniczka dotarła tam, gdzie żadna jej koleżanka wcześniej – na olimpijskie podium. Tym samym przerwała dominację sportsmenek z Europy w kategorii narciarstwo alpejskie.

„GREG RUTHERFORD – LEKKOATLETA W BOBSLEJU”
Sylwetka multimedalisty w skoku w dal, Grega Rutherforda. Po zakończeniu lekkoatletycznej kariery Brytyjczyk postanowił spróbować swoich sił w nowym wyzwaniu – bobslejach! Greg postawił przed sobą ambitne zadanie, zdobycie medalu zarówno na letnich jak i zimowych igrzyskach olimpijskich – jako pierwszy Europejczyk w historii!

„PRZYSZŁE GWIAZDY SPORTU”
Seria przedstawia historie 10 sportowców, którzy dzięki uporowi i determinacji zrealizowali swoje marzenia z dzieciństwa o karierze zawodniczej! A występ na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie był dla nich zwieńczeniem sportowych aspiracji!

Kolekcja dokumenty olimpijskie już dostępna tylko w Playerze!