Konsolidacja chwilówek – na czym polega i jakie są jej koszty?

W bankach oraz w firmach pożyczkowych nie brakuje ofert różnego rodzaju zobowiązań finansowych. Rynek finansowy w naszym kraju rozwija się bardzo dynamicznie i praktycznie co chwilę pojawiają się nowe oferty, które kierowane są do różnych grup klientów – w tym dla osób borykających się z problemami finansowymi.

Jeśli masz problem ze spłatą swoich chwilówek i chcesz odciążyć domowy budżet, to możesz skorzystać z konsolidacji. Konsolidacja chwilówek to produkt finansowy, który zyskuje coraz większą popularność i korzysta z niego wiele osób. Zobacz, na czym on polega i jakie są koszty takiego zobowiązania. 

Na czym polega konsolidacja chwilówek? 

Konsolidacja chwilówek polega na połączeniu kilku lub kilkunastu pożyczek w nowe zobowiązanie ratalne. W ten sposób pożyczkobiorca nie musi spłacać kilku zobowiązań jednocześnie, a jedynie jeden, nowy kredyt, którego wysokość raty jest dopasowana do jego aktualnych możliwości finansowych. Dzięki temu możesz uniknąć opóźnień w spłacie zobowiązań i regulować nowy kredyt nawet przez kilka lat krok po kroku wychodząc z długu. Kredyt na spłatę chwilówek cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jest tak, ponieważ chwilówki są wygodnym produktem finansowym, który można dostać stosunkowo łatwo, ale niekiedy bardzo ciężko jest go spłacić. 

Jeśli chcesz uniknąć negatywnych konsekwencji, niespłacania swoich pożyczek na czas np. windykacji lub egzekucji komorniczej, to konsolidacja chwilówek będzie dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Regulowanie jednej, niskiej raty jest o wiele łatwiejsze niż pamiętanie o kilku, a nawet kilkunastu pożyczkach. Konsolidacja pozwala maksymalnie obniżyć koszt miesięcznych zobowiązań. Raty nowego kredytu są ustalane indywidualnie w taki sposób, aby nie stanowiły dla kredytobiorcy żadnego problemu w spłacie. Spłatę nowego zobowiązania można rozłożyć nawet na kilka lat, a dłużnik nie będzie musiał martwić się o to, że nie ma wystarczająco pieniędzy na spłatę rat oraz na stałe wydatki. 

Koszty konsolidacji chwilówek 

To jaki będzie ostateczny koszt konsolidacji chwilówek, zależy od: wysokości kredytu, prowizji, oprocentowania, okresu spłaty i opłat dodatkowych np. ubezpieczenia. Przed zaciągnięciem nowego zobowiązania warto także sprawdzić RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania. Warto dobrze przeanalizować opłacalność danej oferty przed podpisaniem umowy kredytowej. W ten sposób możesz uniknąć kolejnych problemów finansowych i ułatwisz sobie wychodzenie z pętli chwilówek. Aby porównać oferty z różnych miejsc, możesz użyć internetowej porównywarki lub skorzystać z pomocy doświadczonego pośrednika. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl