Korepetycje z matematyki – czy to potrzebne?

Problemy z matematyką nie są niczym nowym. Jest to na tyle ścisła dziedzina nauki, że każdy może ją przyswajać w różnym tempie. Zapewne każdy z was miał osobę w klasie, która nie miała żadnych kłopotów z jej nauką, natomiast zdarzały się osoby również bardzo oporne nie rozumiejące najprostszych reguł. Korepetycje to jedno z rozwiązań nad którym postanowiliśmy się pochylić, natomiast sprawdziliśmy, czy są one w dzisiejszych czasach potrzebne. 

Korepetycje to najprostsza forma nauki

Nie każdy ma to szczęście, że na bieżąco podłapuje wszystko to, co jest tłumaczone na lekcjach. Jest to dziedzina nauki, która najbardziej ze wszystkich wymaga skupienia się na liczbach, zasadach i wzorach np. skróconego mnożenia, a nie każdy potrafi to zrobić w takim samym stopniu. Niestety, ciężko jest poradzić sobie z brakiem wiedzy, gdy już na początku się czegoś nie ogarnie i wyłączy na chwilę. Wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie trzeba powrócić do tego materiału raz jeszcze. Nauczyciele z reguły nie mają na to czasu, więc uczeń/student musi poprosić o pomoc kogoś, kto taką wiedzę posiada. Właśnie od tego są korepetytorzy, którzy nie dość, że mają wiedzę, to jeszcze potrafią ją odpowiednio wyłożyć. 

Korepetycje są bardzo skuteczną formą nauki, ponieważ można się na bieżąco skupić na problemach i od razu je eliminować. W klasie wszyscy są umieszczeni razem, gdzie czas na każdego ucznia rozkłada się w pewnym odcinku czasu. Korepetycje to wykupiony czas, który jest przeznaczony tylko i wyłącznie dla jednej osoby. Nie ma to znaczenia, czy były to lata 30-te XX wieku czy też 2022 rok – matematyka się nie zmienia i problemy zostają cały czas te same. Minusem korepetycji jest to, że trzeba za nie zapłacić, bo nie są to darmowe lekcje – chyba, że uda poprosić się kolegę bądź koleżankę, który w parę minut wyjaśni nam dane zagadnienie. Korepetycje jednak świetnie przygotowują do egzaminów jak matura czy kolokwia a wiedza matematyczna na nich zdobyta na pewno pomoże w osiąganiu swoich celów w przyszłości.

W dobie internetu korepetycje nie muszą być obowiązkowe

O ile jeszcze kiedyś jedynym przekaźnikiem wiedzy były lekcje, książki bądź tez pomoc drugiej osoby, to dziś mamy erę rozwoju technologicznego, w której to różnego rodzaju aplikacje czy roboty nas wyręczają. Można bezproblemowo przenieść to na naukę matematyki, ponieważ można pobierać aplikacje, które pomagają w przyswajaniu konkretnej wiedzy. Są one bardzo proste i dzięki nim można w sposób darmowy bądź za uiszczeniem niewielkiej opłaty uczyć się matematyki. Jest to świetna alternatywa dla korepetycji, które co prawdą są skuteczne, ale na dłuższą metę potrafią zrujnować portfel.

Istnieje jeszcze również alternatywa w postaci filmików wideo na różnych mediach społecznościowych bądź serwisach wideo. Są to darmowe treści, gdzie matematyka jest wykładana nie tylko przez zwykłych użytkowników kochających matematykę, ale również profesjonalistów z tytułami naukowymi i jeżeli nie chcemy wydawać pieniędzy na korepetycjach, to może się okazać, że to dobre rozwiązanie. Może własnie od tego warto zacząć i dopiero potem pójść na „korki”.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl