CBS Reality ogłasza premierę wyjątkowej produkcji własnej z gatunku true-crime „Koronny dowód”. W nowym programie poznamy 10 szokujących zbrodni z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, które zostały rozwiązane dzięki współczesnym odkryciom w dziedzinie kryminalistyki – od seryjnych morderców po zabójstwa popełniane w rodzinach, a nawet okrutne morderstwa gangsterów. Premiera nowej serii odbędzie się w poniedziałek 2 października o 21:00 na CBS Reality.

Na miejscu zbrodni jako pierwsza pojawia się policja. W każdym odcinku funkcjonariusz kierujący daną sprawą od początku do końca przeprowadza widzów przez meandry śledztwa. 

Następnie na teren, na którym doszło do morderstwa, przybywają technicy kryminalistyczni. To oni układają pierwsze elementy śmiertelnej układanki. Kolejne klocki pojawiają się stopniowo, w miarę jak śledczy zbliżają się do schwytania mordercy. W programie wypowiadają się czołowi kryminalistycy i kryminolodzy, którzy po kolei opisują każdy etap sprawy.

Napięcie rośnie, gdy czekamy na odkrycie nawet najmniejszego błędu sprawcy. Czasem specjalne substancje chemiczne ujawnią ślady krwi niewidoczne dla ludzkiego oka, a innym razem analiza ziemi spod kół samochodu doprowadza policję do ukrytego miejsca pochówku zwłok. Z kolei odcisk stopy może pomóc złapać zabójcę, który myślał, że jest zbyt sprytny, by dać się schwytać.

Seria true-crime udowadnia, że dzięki kryminalistyce zawsze udaje się odnaleźć koronny dowód, który pozwala na wsadzenie morderców za kratki.

Gospodarzem programu „Koronny dowód” jest znany dziennikarz śledczy Donal MacIntyre specjalizujący się w śledztwach, tajnych operacjach i reportażach telewizyjnych. MacIntyre prowadził także inne programy kryminalne znane z anteny CBS Reality, takie jak „Wypuszczeni, by zabić” czy „Donal MacIntyre: Morderstwo w raju”.

Koronny dowód: premiera

Premiera 1. odcinka programu „Koronny dowód” w poniedziałek 2 października o godz. 21:00 na CBS Reality. Emisja kolejnych odcinków od poniedziałku do piątku o tej samej porze.

Koronny dowód: odcinki, streszczenie

Streszczenie odcinków:

ODCINEK 1.

Części ciała znalezione w koszu na śmieci świadczą o tym, że na wolności znajduje się seryjny morderca. Pomimo olbrzymiej ilości dowodów, skazanie człowieka odpowiedzialnego za zbrodnię wymaga precyzyjnej analizy kryminalistycznej.

ODCINEK 2.

W lesie zostaje znalezione ciało dziewczyny. Głównym podejrzanym jest mężczyzna wynajmujący pokój w domu rodziny ofiary, jednak wydaje się mieć alibi. Policja musi użyć najnowszych technik śledczych, aby udowodnić, że kłamie.

ODCINEK 3.

Kiedy zakrwawiony dr Dirk Greineder jest przesłuchiwany przez policję na miejscu morderstwa swojej żony, detektywi nie mają powodu, by go podejrzewać… dopóki nie zauważą jego nieskazitelnie czystych dłoni.

ODCINEK 4.

Ochroniarz w barze zostaje zaatakowany przez gang czterech młodych mężczyzn i psa rasy pitbulterier w New Cross w południowym Londynie. Zadaniem śledczych jest powiązanie sprawców z miejscem zbrodni i udowodnienie im winy.

ODCINEK 5.

Mężczyzna, który zabił swoich rodziców, zostaje schwytany po tym, jak śledczy opracowują nowe techniki lokalizacji ciał jego ofiar.

ODCINEK 6.

Zaginął ojciec sześciorga dzieci, przypuszczalnie został brutalnie zamordowany. Policja podejrzewa potencjalnych sprawców, ale bez ciała niemożliwe jest wydanie wyroku skazującego.

ODCINEK 7.

Jest zima 2021 roku, policja poszukuje zaginionej matki dwójki dzieci. Trop urywa się na małej farmie w Kent, w pobliżu której zostaje znaleziona spalona beczka zawierająca drobne fragmenty kości i ludzkie zęby.

ODCINEK 8.

Mąż zaginionej Katherine, Joseph Romano, twierdzi, że jego żona porzuciła rodzinę, w tym
2-letniego syna, uciekając ze swoim kochankiem. Kiedy funkcjonariusze przybywają do domu rodziny, szybko zdają sobie sprawę, że wydarzyło się coś dużo straszniejszego.

ODCINEK 9.

W lesie zostaje znalezione ciało samotnej matki. Głównym podejrzanym jest jej chłopak, jednak w sprawie brakuje świadków i dowodów DNA.

ODCINEK 10.

Ciało kobiety zostaje znalezione w walizce na parkingu lotniska Heathrow. Detektywi nie mają pojęcia, że wkrótce rozpoczną trwające dekadę śledztwo na kilku kontynentach.