Królowa piękności – serial TVP2 na zimowe wieczory

0

Królowa piękności to nowa propozycja TVP2 na zimowe wieczory. Rosyjski serial opowiada o losach znanej modelki, a rolę głównej bohaterki zagrała piękna Karina Andolenko. Pierwszy odcinek już dziś o godz. 20:55.

O czym opowiada serial Królowa piękności

Serial opowiada o losach rosyjskiej modelki uznanej na Zachodzie, oklaskiwanej w Paryżu, nazywanej przez radziecką prasę narodowym dobrem ZSRR. Po powrocie z pokazów do domu czekała ją jednak: zawiść, intrygi i tragiczna miłość.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ucho prezesa – polski serial wraca w styczniu do ramówki TV4

Katia Panowa wywodzi się z małej wsi. Dziewczyna odrzuca względy miejscowych kawalerów, wierzy, że czeka ją inny los. Chce być modelką i pracować w Paryżu. W 1961 roku po kolejnej awanturze w domu, wywołanej przez zazdrosnego ojca, wyjeżdża do Moskwy.

W Związkowym Domu Mody prosi naczelnego projektanta o pomoc. Dostaje pracę i pokój w mieszkaniu komunalnym. Kiedy jej fotografia pojawia się w gazecie, odnajduje ją Feliks Krutski, wzięty redaktor moskiewskiej gazety, który poznał ją podczas przygotowywania reportażu o wiodącym kołchozie. Zakochał się w Kati, niestety rodzice chcą, żeby ożenił się z młodą aktorką – Marianną Nieczajewą, kuzynką znanej działaczki bolszewickiej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Maciej Stuhr wraca na plan „Szadzi”. Ruszyły zdjęcia do drugiego sezonu!

Tymczasem Kariera Kati nabiera tempa – pierwszy pokaz mody, w którym bierze udział wypada znakomicie, a po występach w Paryżu Panową gazety nazywają skarbem narodowym Rosji Radzieckiej. W jej życiu osobistym również dużo się dzieje, niechciana ciąża, ślub z Feliksem… Czy Katia znajdzie w Moskwie szczęście, czy tak wyobrażała sobie karierę modelki?

Obsada.: Karina Andolenko, Paweł Priluczny, Anastasia Zadorożnaja

Reżyser: Karen Howhannisjan

Produkcja – Rosja 2015

EMISJA – 12 odcinków, od poniedziałku do piątku:

4 – 6 stycznia – godz. 20:55

od 7 stycznia – godz. 21:50

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here