CBS Reality publikuje oficjalny plakat oraz zwiastun 2. sezonu serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej”. Najsłynniejsza i najbardziej szanowana kobieta polskiej służby mundurowej, Grażyna Biskupska, powróci na antenę w poniedziałek 1 listopada o 22:00.

Kryminalne akta inspektor Biskupskiej – plakat

2 składający się z pięciu odcinków sezon serii „Kryminalne akta inspektor Biskupskiej” przygląda się zabójstwom, do których doszło na terenie Warszawy i w jej okolicach w ciągu ostatnich 20 lat. Biskupska – wieloletnia funkcjonariuszka pionu dochodzeniowo-śledczego, była naczelnik Wydziału do Zwalczania Aktów Terroru Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji – rozmawia z ekspertami policyjnymi, którzy prowadzili te śledztwa; łączyli pozornie niezwiązane fakty, tropili morderców, brali udział w zatrzymaniach, przesłuchaniach oraz zbierali dowody potwierdzające winę sprawców.

Każdy z pięciu odcinków serii poświęcony jest jednej sprawie kryminalnej. Są tu historie zabójstw dokonanych z chęci zysku, z podtekstem zemsty, wykorzystujących naiwność ofiary lub jej całkowite zaskoczenie. Makabryczny przebieg spraw to czasem skutek przypadkowego splotu zdarzeń, a czasem wynik okrucieństwa i braku litości zabójcy. Grażyna Biskupska przypomina sprawy uprowadzonej obywatelki Chin oraz mordercy prostytutek przy jednej z tras wylotowych z Warszawy. Wraca do zabójstwa policjanta, które wywołało poruszenie nie tylko wśród mundurowych, ale i w całej Polsce. Opowiada o morderstwie, które zaczęło się od wybuchu
w pomieszczeniu biurowym w biały dzień, w obecności pracowników firmy.

Premiera serii w poniedziałek, 1 listopada o 22:00 na CBS Reality, kolejne odcinki
w poniedziałki o 22:00, do 29 listopada.  

Program został wyprodukowany przez ATM Grupa na zlecenie CBS Reality.

POLSKIE PRODUKCJE CBS REALITY

Obok znakomitych zagranicznych serii z gatunku true crime CBS Reality od kilku lat regularnie prezentuje również seriale, które specjalnie dla kanału zostały wyprodukowane w Polsce
i opowiadają o lokalnych sprawach. Są to „Kryminalne śledztwa PRL” – seria skupiająca się na pracy milicji w tym pełnym absurdów czasie, „DNA polskich zbrodni” z Joanną Opiat-Bojarską oraz Marcinem Myszką, „Zawód: profiler” z Janem Gołębiowskim w roli prowadzącego. W 2020 premierę miał pierwszy sezon „Kryminalnych akt inspektor Biskupskiej“ oraz uznany przez krytyków dwuczęściowy dokument „Dzieci siostry Bernadetty“.

Kryminalne akta inspektor Biskupskiej – trailer