Które trendy łazienkowe warto wziąć pod uwagę podczas generalnego remontu?

0

Łazienka, niegdyś mocno zaniedbywane domowe pomieszczenie, dziś zachwyca wysmakowanym designem i dodatkami z górnej półki. W łazienkach pojawiają się stylowe plakaty, rośliny doniczkowe, a nawet tapety z włókna szklanego. Sprawdź, które trendy łazienkowe warto wziąć pod uwagę podczas generalnego remontu tego pomieszczenia.

Heksagony i płytki imitujące drewno

W 2021 roku wciąż dużą popularnością cieszą się płytki łazienkowe o kształcie heksagonów lub – jak kto woli – plastra miodu. Występują zarówno pod postacią gładkiej ceramiki, jak również z marokańskim, wyrazistym wzorem. Z mody nie wychodzą także płytki ceramiczne oraz gres do złudzenia przypominające naturalne drewno, lecz zdecydowanie lepiej od niego znoszące wyższą wilgotność powietrza i pojawiające się krople wody.

Naturalne materiały – drewno i kamień

Powrót do natury – ta myśl przyświeca mieszkańcom wielkich miast, którzy mają coraz mniej okazji do bycia blisko przyrody. A przecież są jej integralną częścią. Do łazienek również wkradają się naturalne elementy – przede wszystkim pod postacią płytek wykonanych z kamienia lub go wiernie imitujących. Z łask nie wychodzi motyw żyłkowanego, jasnego marmuru, wykończonego z lekkim połyskiem, ale również motywów lastryko czy granitu. Jeżeli chodzi o naturalne drewno, najlepiej wykorzystywać gatunki egzotyczne (takie jak teak czy merbau), którym niestraszny kontakt z wodą.

Zaokrąglone kształty

Moda na sprzęty i akcesoria, które charakteryzują się sporymi zaobleniami cieszą się ostatnio bardzo dużą popularnością. Okrągłe lustra, owalne umywalki, wanny wolnostojące o zaoblonych kształtach – wystarczy przejrzeć najnowsze wizualizacje przygotowane przez projektantów wyposażenia łazienkowego, aby nie mieć żadnych wątpliwości, że miękkie linie nie wyjdą szybko z mody.

Pastelowa kolorystyka

Dość widocznym trendem będzie w najbliższych miesiącach pastelowa kolorystyka. Rozbielone barwy szałwii, różu, szarości czy lawendy będą przenikać do łazienkowego wnętrza. Pastelowe odcienie wnoszą do przestrzeni świeżość, czystość i przytulność. Płytki w tych wiosennych odcieniach doskonale łączą się z motywem drewna, ale również z bielą armatury łazienkowej. Zajrzyj do sklepu Merkury Market, aby znaleźć pastelową kolekcję płytek łazienkowych dla siebie.

Wanny wolnostojące i umywalki nablatowe

W nowocześnie urządzonych łazienkach znajdują się wanny wolnostojące – eleganckie, pojemne i łatwe do utrzymania w czystości. Tego typu model wanny najlepiej prezentuje się w większych pomieszczeniach – mających 6 m2 i więcej. Szczególnie dużym powodzeniem cieszą się wanny wolnostojące o zaoblonych brzegach i umywalki nablatowe o miękkich liniach. Armatura łazienkowa pojawia się również w odważnych wariantach kolorystycznych – dotyczy to zwłaszcza umywalek.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here