Nadleśnictwo Stuposiany postanowiło wykorzystać platformę Google Asystenta, aby
promować jeden z najpiękniejszych regionów Polski – Lasy Bieszczadzkie. Dostępna od początku października aplikacja głosowa w formie quizu pozwala użytkownikom Asystenta Google dowiedzieć się więcej o regionie lasach i przyrodzie. Wystarczy wyciągnąć telefon, włączyć Asystenta i powiedzieć: “OK, Google. Porozmawiaj z Lasy Bieszczadzkie

Na graczy czeka ponad 300 interaktywnych pytań o różnym stopniu trudności. W ciągu zaledwie kilku tygodni quiz o Lasach Bieszczadzkich stał się jedną z najpopularniejszych gier głosowych w naszym kraju. Powiedz do Asystenta Google “Zagrajmy w grę” i sprawdź najpopularniejsze pozycje.

Współpraca z Lasami Państwowymi jest dla nas najlepszym dowodem na to, że na głosową rewolucję są już gotowe nie tylko polskie firmy, ale również instytucje Państwowe, które dostrzegają w tym nowym kanale komunikacyjnym niezwykły potencjał marketingowy. Cieszymy się, że utter.one potwierdza swoją wiodącą pozycję na rynku firm projektujących chatboty i voiceboty w Polsce – przyznaje Rafał Garbacz – CEO w utter.one.

Jak pokazują najnowsze raporty – coraz więcej firm wykorzystuje w komunikacji z klientami nie tylko chatboty, ale również aplikacje głosowe, z których można korzystać np. na Google Asystencie. Dużym krokiem dla rozwoju technologii głosowych w Polsce, będzie pojawienie się kolejnych globalnych asystentów głosowych mówiących w języku polskim, np. Siri lub Alexa. Szacuje się, że z Alexy – najpopularniejszego asystenta głosowego w USA, z którego korzysta codziennie ponad 100 milionów Amerykanów.

Według raportu DIGITAL 2020 POLAND: ponad 90% Polaków posiadających smartfon – korzysta z systemem Android. Dla tych kilkunastu milionów użytkowników oznacza to, że wystarczy przytrzymać przycisk home, aby uruchomić Google Asystenta. Asystenta, który potrafi coraz więcej. Wysyła wiadomości, sprawdza kalendarze, przeszukuje sieć, ale także oferuje rozrywkę. Obecnie jedne z najpopularniejszych gier głosowych w Polsce są w stanie przyciągnąć miesięcznie ponad 100 tysięcy graczy.

Lasy Nadleśnictwa Stuposiany położone są w południowo-wschodniej części Polski, w województwie podkarpackim. Nadleśnictwo od północnego wschodu i południa sąsiaduje z Ukrainą, od północy i zachodu z Nadleśnictwem Lutowiska, a od południowego zachodu z Bieszczadzkim Parkiem Narodowym. To wyjątkowe miejsce na turystycznej i krajobrazowej mapie Polski. Na swoim terenie posiada zagrodę Żubrów dostępną dla zwiedzających.