Nordic Entertainment Group (NENT Group), wiodąca firma streamingowa działająca w regionie państw nordyckich, nabyła wyłączne prawa do transmisji rozgrywek Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA (ang. UEFA Europa Conference League) w Polsce, od początku sezonu 2021/22 do końca sezonu 2023/24. Oznacza to, że obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania dwóch wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na siedmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, a także na Łotwie, Litwie oraz w Polsce. 

Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny, zarówno w ramach fazy grupowej, jak i pucharowej –mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni. W Polsce spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ do fazy grupowej będą mogły zakwalifikować się trzy polskie drużyny. 

Liga Konferencji Europy UEFA to zupełnie nowe europejskie rozgrywki klubowe, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Możliwość występu w nich uzyskają te polskie kluby, które zakończą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy na miejscach 2 oraz 3, a także zdobywca Pucharu Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: PGE Ekstraliga do 2025 roku w CANAL+ online

NENT Group już wcześniej zapewniła sobie wyłączne prawa do pokazywania spotkań pierwszej oraz drugiej niemieckiej Bundesligi w Polsce, przez okres czterech lat, do sezonu 2024/25.

“Naszą ambicją jest by platforma Viaplay była wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio krok po kroku. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do transmisji dwóch europejskich rozgrywek klubowych, które będą miały duże znaczenie dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od niemal 30 lat i chcemy rozszerzać to partnerstwo także na polskim rynku.” – podkreślił Anders Jensen, prezes NENT Group. 

O Viaplay

Viaplay jest wiodącym serwisem streamingowym, który obecnie dostępny jest we wszystkich krajach nordyckich. W 2021 roku zostanie uruchomiony w Estonii, na Łotwie i Litwie, a także w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych – następnie, do 2023 roku, usługa będzie wprowadzona na pięciu dodatkowych rynkach. W 2020 roku platforma Viaplay posiadała ponad 3 miliony subskrybentów. 

Viaplay oferuje treści w czterech kategoriach – Viaplay Originals, filmy i seriale, produkcje dla dzieci oraz wydarzenia sportowe transmitowane na żywo. Mogą być one odbierane wszędzie i o każdej porze, na niemal wszystkich urządzeniach. Viaplay jest platformą udostępniającą oryginalne treści z szybko rozbudowującego się portfolio NENT Group – w 2021 roku swoją premierę będzie miało ponad 40 produkcji. Dodatkowo, serwis oferuje treści w modelu sprzedaży elektronicznej (EST) oraz funkcjonalności video on-demand (TVOD) i TV Everywhere (TVE). W ostatnich latach platforma Viaplay znacząco rozszerzyła swoją ofertę w zakresie oryginalnych treści, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród widzów w krajach nordyckich, jak i międzynarodowej publiczności.

Technologia wykorzystywana przez platformę Viaplay jest szybka i skalowalna, a jej użytkownicy mogą w tym samym czasie odbierać treści na wielu urządzeniach, oglądać filmy i seriale w trybie offline oraz tworzyć do sześciu osobistych profili.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here