Lista przemyślanych prezentów dla fanów kawy

Zbliża się data urodzin Twojej bliskiej osoby? A może to jakaś inna ważna okazja? W końcu, jeżeli chcemy sprawić osobie, którą kochamy, przyjemność, czy potrzebny jest w ogóle jakiś powód? Jeżeli ta osoba tak jak my kocha kawę – małą czarną, espresso czy wykwintne desery kawowe, trafiłeś w dobre miejsce! Pomożemy Ci wybrać praktyczny, elegancki, jak i przemyślany prezent, który zaskoczy każdego kawosza.

Ekspres do kawy

Już słyszymy: ,,Zaraz, zaraz, przecież ekspresy kosztują fortunę!’’. My jednak odpowiadamy: ,,Ależ wcale!’’. Weźmy pod lupę ekspres do kawy Philips, na który średnio wydamy 300 złotych, a będzie on sprawiał radość przez wiele długich lat! 

Przelewowy ekspres do kawy Philips może być idealnym prezentem dla każdego gospodarstwa domowego. Elegancka czerń, smukłe kształty, prostota obsługi – jest to narzędzie, zaprojektowane tak, aby pasowało do każdej kuchni. Urządzenie zapewnia kawę bez fusów w ciągu 10 minut, wydobywa z niej wszystkie tajemnice smakowe. Niektóre modele posiadają także zintegrowany czasomierz, zawdzięczając któremu możemy wskazać porę, kiedy musi być zaparzona kawa. Co prawda, urządzenie nie pozwala eksperymentować z różnymi rodzajami kawy – pozwala zaparzyć wyłącznie czarną kawę.

Nieco droższym (ok. 400 złotych), ale również godnym uwagi, jest urządzenie na saszetki – kultowy ekspres do kawy Philips Senseo. Ten typ pasuje bardziej dla osób, które lubią eksperymentować z rodzajami napojów kawowych, wystarczy kupić kawę w saszetkach o różnych smakach. Oprócz tego za pomocą funkcji Crema Plus możemy otrzymać delikatną warstwę kremową, zaś technologia Coffee Boost pozwoli dobrać intensywność i moc naparu. Ekspres może również zaparzyć 1 lub dwie filiżanki kawy od razu. 

Firma Philips ma ponad 50 lat doświadczenia, toteż szuka innowacji i oferuje jakościowe ekspresy w przystępnej cenie, jeżeli zatem szukamy wartościowego prezentu dla bliskiej osoby, jednak szerokiego zamachu nie pozwala nam wziąć nasz budżet, warto zwrócić uwagę na ekspres do kawy Philips – ten przelewowy czy na saszetki.

Stylowe naczynia – kolejna opcja bez ceregieli

Prezent nie musi być duży ani drogi, aby zaimponował naszym bliskim. Mogą to być filiżanki do espresso, jak i do kaw mlecznych. Jako praktyczny upominek mogą posłużyć szklanki z podwójnym dnem, stylowe łyżeczki czy designerskie butelki i kubki termiczne. Te ostatnie przydadzą się w podróży, ale także w domu – kubków termicznych możemy użyć przy biurku, abyśmy nie zalali ważnych dokumentów ani sprzętu komputerowego. Napoje w termosach pozostają ciepłe nawet przez 12 godzin. Nawet symboliczne prezenty mogą być praktyczne i sprawiać przyjemność, zwłaszcza jeśli przydadzą się w domu i w życiu codziennym.

Jeżeli zaś Twoi bliscy są bardziej zaznajomieni ze światem kawy i lubią eksperymenty, można pomyśleć nad bardziej profesjonalnymi akcesoriami: szablony do kawy czy spieniacze do mleka. W końcu całym towarzystwem możemy urządzić sobie zabawę i razem przyrządzać napoje kawowe z aksamitną, delikatną pianką przyozdabiając je na różne sposoby. Takie prezenty pozwolą nie tylko cieszyć się wysokiej jakości mleczną kawą w zaciszu domowym, ale także spędzać czas razem z bliskimi.

Wyszukane narzędzia do parzenia kawy dla miłośników powolnych rytuałów

Kawę dzisiaj możemy przyrządzić na wiele sposobów. Niektórzy lubią nacisnąć jeden przycisk ekspresu do kawy i mieć ulubiony napój w mgnieniu oka. Inni zaś rozkoszować się powolnymi rytuałami parzenia kawy. To właśnie dla nich proponujemy naczynia do parzenia kawy: kawiarka (cena kawiarek Bialetti to około 150 zł), French Press (można znaleźć jakościowe modele do 100 zł), Chemex ze specjalnymi filtrami (ponad 200 zł)i innego typu zaparzacze. Takie prezenty to coś więcej niż naczynia – codzienne ukojenie, radość oraz delektowanie się procesem.

Kawa wysokiej jakości

Czasami wszystko, czego potrzeba, aby dobrze spędzić czas w ciszy domowej czy też razem z bliskimi, to kawa wysokiej jakości. Prezent ten uszczęśliwi każdego, kto pije kawę, najbardziej jednak prawdziwych koneserów. Mówimy tutaj o kawie elitarnej speciality, która pochodzi z konkretnego regionu, z jednej farmy, ma wyrazisty smak. Taki upominek będzie nowym doświadczeniem, który zabierze nas do odległych krajów: Etiopii, Gwatemali, Hondurasu, Brazylii, Salwadoru, Nikaragua i innych.

Podsumowanie

Tym artykułem chcieliśmy pokazać, że prezent nieobowiązkowo musi nieść ze sobą wartość materialną i nie musi kosztować fortuny. Może to być praktyczny upominek, który przyda się podczas codziennych rytuałów, a także podaruje ciekawie, wesoło, spokojnie spędzony czas i kolorowe doświadczenie – czy to będzie parzenie kawy w gronie bliskich, upiększanie napojów mlecznych czy po prostu degustacja nowych smaków. Nawet jedna paczka jakościowej kawy ziarnistej może być nowym odkryciem i przyjemnością. 

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl