W lutym przeniesiemy się do świata, którego do tej pory nie można było zobaczyć w telewizji – przekonamy się, jak wyglądają komercyjne połowy podlodowe na kanadyjskim jeziorze Winnipeg. Potomkowie islandzkich wikingów prowadzą wyścig z czasem i pogodą, starając się dotrzeć ze swoimi połowami na ląd, zanim lód zacznie się topić.

Każdej zimy ponad 700 osób wyrusza na lód. Stawką są naprawdę duże pieniądze. Ci wyjątkowi i odważni ludzie stawiają czoła śnieżycom, pękającemu lodowi i innym niebezpieczeństwom czyhającym na nich z każdej strony. Łowią ryby, wykorzystując tradycyjne metody odziedziczone po przodkach. Połowy podlodowe to jedno z najniebezpieczniejszych zajęć na świecie, a bohaterowie programu pracują w wyjątkowo nieprzewidywalnym środowisku – na jeziorze Winnipeg. Lodowi wikingowie ryzykują życiem dla każdej złowionej ryby i każdego zarobionego dolara.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Program POLSAT VIASAT HISTORY i VIASAT EXPLORE na luty 2021

W pierwszych odcinkach serii poznajemy bohaterów i dowiadujemy się, jak wygląda rozpoczęcie sezonu – jak radzą sobie z cienkim lodem, spadającymi temperaturami i sprawiającym problemy sprzętem. Gdy nadchodzi zima, lód na jeziorze staje się grubszy. Dzięki temu mogą wjechać na taflę ciężką maszyną. To Bombardier B12, pojazd śnieżny pochodzący jeszcze z czasów zimnej wojny. Jest wystarczająco duży, aby przewieźć mnóstwo ładunku i wystarczająco silny, aby robić to z prędkością 70 km na godzinę podczas przeprawy przez śnieg i szczeliny lodowe.

Główni bohaterowie serialu:

Chris Kristjanson – prowadzi firmę Kristjanson Fish w pobliżu Gimli w prowincji Manitoba w Kanadzie. Posiadający kilkudziesięcioletnie doświadczenie w połowach na jeziorze Winnipeg, Chris był naturalnym kandydatem do przejęcia rodzinnego biznesu. Jest on jest rybakiem w czwartym pokoleniu, a rodzina Kristjanson łowi w tym rejonie od ponad 130 lat. Wiedza Chrisa na temat jeziora nie ma sobie równych. Rybak zna każdą wyspę powyżej i poniżej linii wody i uważa się za zarządcę jeziora.

Trevor Kristjanson – jest rybakiem w piątym pokoleniu i filmowcem z Gimli w Manitobie. Trevor od najmłodszych lat spędzał czas nad jeziorem Winnipeg. Przez ostatnie 12 lat utrzymuje się
z połowów. W tym sezonie postanawia odejść z interesu swojego ojca Chrisa i otwiera własną firmę. Ambitny z natury Trevor dostrzega możliwości tam, gdzie inni ich nie widzą.

Candace Pischke – zajmuje się prowadzeniem domu oraz rodzinnego rybackiego biznesu. Każdego roku w czasie sezonu wraz z mężem, Gene’em, prowadzi połowy, nawet w trakcie długich zim. Małżeństwo wyznaje zasadę, żeby pracować mądrze, a nie ciężko.

Richard Bjarnason – jest najbardziej doświadczonym lodowym wikingiem. Łowi ryby na jeziorze Winnipeg od ponad pół wieku. Jego głęboki szacunek dla jeziora i wszystkiego wokół jest widoczny we wszystkim, co robi. Poza rybołówstwem zajmuje się także myślistwem.

Lodowi Wikingowie kiedy leci i gdzie można obejrzeć

Premiera 1. sezonu „Lodowych Wikingów” już w czwartek, 11 lutego o 22:00 na kanale Polsat Viasat Explore.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here