M jak Miłość to serial, który emitowany jest w TVP już od 20 lat. Pierwszy odcinek widzowie mieli okazję obejrzeć 4 listopada 2010 roku i od początku zyskał rzeszę wiernych fanów. Według badań sagę rodziny Mostowiaków oglądają miliony osób, czym deklasują konkurencję. Raport Nielsena potwierdza, że serial ten cały czas utrzymuje się w czołówce najchętniej oglądanych programów w telewizji. Najchętniej oglądany odcinek serialu M jak Miłość wyemitowany 14 kwietnia tego roku zgromadził przed telewizorami aż 5,1 mln widzów. Jest to doskonały wynik, jak na serial emitowany od tylu lat i świadczy o jego niesłabnącej popularności. 

Według badań Nielsena „M jak miłość” niezmiennie utrzymuje pozycję lidera wśród seriali i plasuje się w czołówce najpopularniejszych programów na rynku. Średnia widownia odcinka w 2020 r. wynosi 4,4 mln widzów, zapewniając TVP2 udziały na poziomie 29,6%.

Serial M jak Miłość to niewątpliwy hit TVP

Historia rodziny Mostowiaków bawi i wzrusza kolejne już pokolenia. Na planie serialu emitowanego przez TVP wielu aktorów dorastało na oczach widzów, a wśród nich jest także Katarzyna Cichopek. Aktorka występują w nim od samego początku. Gdy rozpoczęły się zdjęcia miała zaledwie siedemnaście lat. W wywiadach wspomina, że z racji tego, iż była wtedy niepełnoletnia pierwszą umowę z producentami serialu podpisywał za nią tato. 

M jak Miłość towarzyszyło jej przez całe dorosłe życie i otworzyło wiele drzwi do kariery w innych dziedzinach. Podobnie jak serialowa Kinga, tak samo Katarzyna Cichopek w ciągu tych dwudziestu lat zdała maturę, dostała się na studia, obroniła pracę magisterską. Wyszła za mąż za tancerza, którego poznała podczas występów w programie „Taniec z gwiazdami„. Udział w nim jeszcze bardziej rozkręcił jej karierę. Prowadziła różne programy rozrywkowe, a obecnie jest prowadzącą popularnego „Pytania na śniadanie„. Aktorka śmieje się w wywiadzie, że dzięki udziałowi w serialu M jak Miłość posiada legalnie dwóch mężów i sześcioro dzieci, w tym dwójkę swoich własnych.

20 urodziny serialu M jak Miłość

Plan serialu M jak Miłość dla aktorów jak drugi dom

Od początku serialu obok Katarzyny Cichopek swoje kultowe role braci bliźniaków Zduńskich grają Rafała i Marcin Mroczek. Pierwszy z nich wielokrotnie powtarzał, że pierwsze skojarzenie, jakie przychodzi mu na myśl o planie serialu TVP, to to, że czuje się na nim, jak w drugim domu. Atmosfera panująca podczas kręcenia odcinków jest bardzo swojska i bezpieczna, co sprawia, że praca na planie jest bardzo przyjemna.

Przy produkcji M jak Miłość nadal pracują osoby, które były obecne przy tworzeniu pierwszych odcinków, co dodatkowo sprawia, że atmosfera jest bardzo rodzinna. Rafał Mroczek podkreśla także to, że wszyscy przychodzą na plan z radością i zapałem do pracy, co pozytywnie wpływa także na odbiór całego serialu. Jego zdaniem bardzo ważny jest wzajemny szacunek i wyrozumiałość, bo bez nich nieciekawa atmosfera odbiłaby się na całej produkcji. Ceni sobie to, że tak wiele lat temu otrzymał możliwość wzięcia udziały w tak niesamowitym przedsięwzięciu, które pomimo upływu dwudziestu lat nadal ma swoich fanów i ciągle zdobywa nowych. Losy bohaterów, nieraz bardzo skomplikowane i trudne, są śledzone z zapartym tchem przez kolejne pokolenia widzów TVP i nic nie zapowiada, aby popularność miała kiedyś spaść.

Dorastanie na planie serialu to niesamowita przygoda

W serialu M jak Miłość przewinęło się wiele wątków poruszających trudne tematy. Jednym z nich była adopcja Natalki. Grana przez Marcjannę Lelek dziewczynka trafiła do domu Hanki i Marka Mostowiaków, w którym znalazła wiele miłości i wyrozumiałości. Aktorka w wywiadzie wspomina, że na planie spędziła całe swoje dzieciństwo. Twierdzi, że serial ten bardzo ją ukształtował i wiele zawdzięcza osobom, które spotkała na planie. Dodaje także, że darzy swoją bohaterkę ogromną sympatią i życzy jej wszystkiego najlepszego. Cieszy ją to, że może być częścią tak lubianej produkcji, jak serial M jak Miłość.

M jak Miłość za darmo w TVP2 i online na VOD.TVP.PL

Serial „M jak miłość” jest emitowany w każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 20.55 w TVP2. Serial dostępny jest również za darmo na VOD.TVP.PL

Fot.: TVP
Źródło: TvTu.pl/NAM– Nielsen Audience Measurement

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here