Makijaż w 5 minut? To możliwe!

Wykonanie idealnego makijażu zajmuje sporo czasu – doskonale o tym wiesz. Jednak na co dzień nie musi być on super wytrzymały, by przetrwał z Tobą całą dobę. Potrzebujesz nawilżenia i podkreślenia swojej naturalnej urody. A na to wystarczy 5 minut, sama zobacz!

Zacznij od bazy

Twoja skóra w ciągu dnia potrzebuje przede wszystkim nawilżenia. Zwłaszcza, jeśli będziesz kłaść na nią podkład czy puder. Wybierz więc dobry krem nawilżający, najlepiej z filtrem UV. Dzięki niemu chronisz się przed fotostarzeniem. Dopiero na krem możesz nanieść podkład. Oczywiście taki, który najlepiej dopasuje się kolorystycznie do Twojej cery. Nałóż go na całą skórę twarzy i szyję, by uniknąć różnic kolorystycznych. Wklep go za pomocą gąbeczki lub palców. Możesz też użyć kremu BB. Zwłaszcza, jeśli chcesz tylko wyrównać koloryt skóry.

Teraz czas na oczy!

Twoje oczy powinny być wyraziste, jednak codzienny makijaż nie polega na mocnym podkreśleniu oczu. Nie bój się – nie potrzebujesz ciemnych cieni. Paleta cieni z beżami i różami także się sprawdzi. Dzięki nim lekko przydymisz powiekę i nadasz jej interesujący kolor. Pamiętaj, by odrobinę przyciemnić zewnętrzny kącik i rozjaśnić wewnętrzny. Dzięki temu będziesz wyglądać świeżo, a oczy wyróżnią się na tle całej twarzy. Teraz podkreśl rzęsy za pomocą maskary – skorzystaj z pogrubiającej bądź wydłużającej, w zależności od tego, jakie masz potrzeby.

Nie zapominaj o ustach

Usta często traktowane są po macoszemu w codziennym makijażu. A to błąd! Przecież one także powinny wyglądać na zadbane. Nie potrzebujesz wiele, by tak się stało. Wystarczy błyszczyk lub delikatna pomadka nawilżająca z pigmentem. Możesz oczywiście postawić także na pomadki matowe w kolorach pudrowego różu czy beżu, w zależności od koloru Twojej skóry. Dzięki temu usta będą podkreślone i pięknie wkomponują się w cały delikatny makijaż.

To zajmie Ci maksymalnie 5 minut. Naprawdę możesz wyglądać pięknie bez dużej ilości makijażu. Wystarczy tylko kilka produktów, by podkreślić to, co już w sobie masz.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl