Montaż drzwi: Wszystko, co trzeba wiedzieć

Wybór odpowiednich i pięknych drzwi do mieszkania jest bardzo ważny. Zarówno tych wewnętrznych, zapewniających prywatność domownikom, jak i tych zewnętrznych, czyli reprezentacyjnych. Podczas wybieranie drzwi warto zatem wziąć pod uwagę to, jakie powinny być. Antywłamaniowe, izolacyjne a może w miarę zwykłe? Podpowiedzi znajdą Państwo w tekście. Miłej lektury!

Jak wybrać drzwi zewnętrzne? Wskazówki dotyczące montażu drzwi wejściowych

W sklepach znajdą Państwo mnóstwo drzwi do wyboru. Zewnętrzne na ogół będą w bardziej stonowanych kolorach. Zatem klasycznie brązowe (we wszystkich odcieniach przypominających drewno), czarne lub białe. Wybór koloru zależy od Państwa preferencji. Jednakże inne aspekty drzwi są niemniej istotne. Bowiem znajdą Państwo niezawodne drzwi antywłamaniowe z dodatkowymi wewnętrznymi zamkami. Jeżeli zaś dokuczają Państwu sąsiedzi lub lubią Państwo posłuchać nieco głośniejszej muzyki, warto wybrać drzwi dźwiękoszczelne z określoną wytrzymałością dźwiękową decybeli. Oprócz tego znajdą się też drzwi przeciwpożarowe. Wszystkie te drzwi warto rozważyć. A co z montażem? Gdy już wybiorą Państwo drzwi idealne, pamiętając, że stanowią one niejako wizytówkę domu i jego mieszkańców, należy przejść do ich montażu. A wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Nie poleca się też samodzielnie montować drzwi zewnętrznych, bowiem są one trudne do montażu. Chyba, że ktoś się na tym zna i potrafi to zrobić. Choć w pojedynkę może być ciężko. Lepiej jednak postawić na fachowca. Pamiętając przy tym, że montaż drzwi odpowiada za ich ostateczną wytrzymałość, siłę zastosowań (np. dźwiękoszczelność) oraz ściśle prozaiczna kwestia. A więc to, czy będą dobrze chodzić, czy będą się zacinać. Równie ważne jest to, aby nie miały problemów z klamką. Bowiem nie móc wyjść z domu, z powodu zablokowania się czegoś, to zdecydowanie niemiłe przeżycie. Zatem należy sprawdzać efekty pracy osoby montujące. Źle zamontowane drzwi mogą wypuszczać powietrze z domu, blokować się, dopuszczać hałas czy też prowadzić do dostawania się wilgoci, a co za tym idzie – powstawania grzyba.

Drzwi wewnętrzne: Dre

Zasady montażu drzwi pokojowych są nieco inne. Przede wszystkim tutaj drzwi nie mają chronić przed włamywaczem, a zapewnić spokój i wypoczynek osobom znajdującym się w innych pokojach. Do montażu drzwi dre nie jest nawet potrzebne kucie w ścianie. Wystarczy tylko postępować zgodnie z instrukcją producenta. Dre oferuje drzwi wykonane z najlepszą dbałością o szczegóły. Tutaj nawet jedna osoba da sobie radę z montażem, zatem mogą Państwo zamontować je sami. Każdy sklep posiada szeroki asortyment wyboru drzwi, zatem po wybraniu najpiękniejszych i solidnych, które posłużą państwu przez lata użytkowania, należy przystąpić do montażu. Na co zwrócić uwagę podczas montowania drzwi do pokoju? Między innymi na to, czy są one zgodne z wybraną najwyższą jakością wykonania. Do swojego domu bowiem warto wybrać najlepsze i najbardziej pasujące do wystroju domowego zacisza produkty, również i drzwi. Po zamontowaniu, należy sprawdzić, czy nie powstały szczeliny i czy nie ma przeciągu. 

Wiedzą już Państwo, czym kierować się przy wyborze drzwi. Zarówno tych będących wizytówką domu, czyli wejściowych, jak i tych pokojowych. Warto zapytać o podpowiedź, który model drzwi wybrać doradcę. I powiedzieć o swych wymaganiach. Dzięki temu otrzymają Państwo wymarzone drzwi, które spełnią Państwa oczekiwania. Jak chociażby odgrodzenie się od hałasów od sąsiadów. Szczególnie ważny jest montaż drzwi, zatem warto zwrócić na niego większą uwagę i pilnować fachowca

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na TvTu: redakcja@tvtu.pl