CBS Reality ogłasza premierę wyjątkowej serii true crime produkcji własnej „Morderstwo: Walka o prawdę”. Program przedstawia pracę niezwykłych ludzi – zarówno profesjonalistów, jak i członków rodzin ofiar – zdeterminowanych, by odkryć prawdę i rozwiązać sprawę morderstwa. Seria ujawnia historie bohaterów, którzy pokonali wszelkie przeciwności, by postawić sprawców przed wymiarem sprawiedliwości. Premiera nowej serii odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o 22:00 na CBS Reality.

Składająca się z 10 odcinków seria zawiera sześć historii z USA i cztery z Wielkiej Brytanii. Bohaterem każdego z nich jest osoba, która przyczyniła się do wymierzenia sprawiedliwości
i doprowadziła do rozwiązania sprawy. Jej wypowiedzi i historię uzupełniają zeznania innych kluczowych uczestników sprawy, w tym rodzin ofiar, funkcjonariuszy policji, prawników, ławników i ekspertów zaangażowanych w śledztwo, a każdy odcinek kończy się odkryciem prawdy i skazaniem mordercy.

W programie usłyszymy między innymi historię Julie Hogg.  Jej matka zmieniła 800-letnie prawo dotyczące powtórnego pociągnięcia do odpowiedzialności za to samo przestępstwo
i doprowadziła do skazania zabójcy Julie. Matka zmarłej przez 15 lat prowadziła kampanię na rzecz zmiany przepisów i pomimo wielu przeszkód oraz trudności kobieta nigdy nie przestała szukać sprawiedliwości dla swojej córki.

W serii poznamy także sprawę zabójstwa trzyletniej Ashley McLellan, do którego doszło
w grudniu 2003 roku. Dziewczynka została znaleziona martwa w basenie znajdującym się w ogrodzie domu należącego do jej ojczyma. Kapitan straży pożarnej wezwany na miejsce od razu wiedział, że nie był to zwykły wypadek i był zdeterminowany, aby to udowodnić.

Morderstwo: Walka o prawdę – Premiera

Premiera 1. odcinka programu „Morderstwo: Walka o prawdę” w poniedziałek 19 czerwca o godzinie 22:00 na CBS Reality. Emisja kolejnych odcinków od poniedziałku do piątku o tej samej porze.

Zwiastun