Mroczne materie – to rewelacyjny serial emitowany w stacji HBO. Adaptacja kultowej trylogii Philipa Pullmana doczekała się drugiego sezonu! „Mroczne materie” są wielokrotnie nagradzanym dziełem gatunku fantasy znanego brytyjskiego autora, napisanym dla młodzieży lecz docenianym też przez dorosłych widzów.

Serial Mroczne materie – trylogia Philip’a Pullman’a powraca w drugim sezonie

Na podstawie trylogii książkowej powstał pierwszy sezon serialu, którego premiera miała miejsce w listopadzie 2019. Oglądalność odcinków przekroczyła najśmielsze oczekiwania. Jest to zasługa nie tylko doskonale napisanego scenariusza i wybitnej gry aktorskiej, ale też nowoczesnych efektów specjalnych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Agent 007 James Bond w HBO i HBO GO

Wszystko to pozwala przenieść się widzowi do pełnego przygód alternatywnego świata. Mroczne materie w drugim sezonie rozpoczynają się w momencie zakończenia pierwszego. Główna bohaterka – Lyra – postanawia podążyć w nieznane, aby otrząsnąć się po śmierci swojego najlepszego przyjaciela i poznać więcej prawdy o swoim świecie i prawami, które nimi rządzą. W opuszczonym i enigmatycznym mieście, do którego trafia spotyka Willa – chłopaka ze znanego nam świata. Lyra i Will odkrywają, że ich losy są ze sobą połączone i że razem powinni przeciwstawić się przeciwnościom, na które napotkają, szukając ojca Willa i uciekając przed matką Lyry.

Mroczne Materie (2 sezon) – zobacz trailer

Obsada w drugim sezonie jeszcze bardziej mistrzowska

Serial Mroczne materie jest znany z doskonałego doboru aktorów. W drugim sezonie w serialu ponownie występują znani już – głównie – Brytyjczycy: Dafne Keen (Lyra), Amir Wilson (Will), Ruth Wilson (Marisa Coulter), Ariyon Bakare (Carlo Boreal), Andrew Scott (John Parry), Will Keen (ojciec Hugh MacPhail), Ruta Gedmintas (Serafina Pekkala) i Lin-Manuel Miranda (Lee Scoresby).

Dodatkowo, pojawią się: nominowany do Oscara Terence Stamp (Giacomo Paradisi), Jade Anouka (Ruta Skadi) oraz Simone Kirby (dr Mary Malone). Warto wspomnieć, że Mroczne materie są produkowane przez Bad Wolf i New Line Cinema dla BBC One oraz HBO. Obie te stacje telewizyjne są gwarantem doskonałej jakości swoich produkcji.

Serial Mroczne Materie – kiedy premiera drugiego sezonu w HBO

Premiera dwóch pierwszych odcinków drugiego sezonu serialu odbędzie się 17 listopada na platformie HBO GO. Tam dostępny jest też cały pierwszy sezon serialu, składający się z ośmiu odcinków. Emisja pierwszego odcinka drugiego sezonu serialu Mroczne materie na kanale HBO odbyła się 17 listopada o godzinie 20:10.

Zdjęcia z serialu
Mroczne materie s2 (2)
Orientation: 1
« 1 z 4 »

Premiery kolejnych odcinków można spodziewać się co tydzień, we wtorki – na kanale HBO oraz platformie HBO GO. Dla drugiego sezonu zaplanowano ich siedem.

Źródło: TvTu.pl/HBO

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here