Na Wspólnej Player odcinek 3120 – cały serial można obejrzeć w telewizji TVN. Wszystkie odcinki dostępne są również w platformie TVN Player online.

Serial Na Wspólnej (logo) emitowany w TVN i platformie Player

Na Wspólnej – to jeden z najpopularniejszych seriali emitowanych na antenie TVN oraz online na platformie TVN Player. Od samego początku zyskał on ogromną sympatię widzów, dzięki czemu można oglądać go już siedemnaście lat, od 27 stycznia 2003 roku. Pierwowzorem polskiej wersji „Na Wspólnej” jest „Unter Uns”, który od 1994 roku jest emitowany przez niemiecką stację telewizyjną RTL . Oprócz Polski prawa do produkcji nabyły również Węgry, Czechy oraz Słowacja. Polska wersja otrzymała dwie Telekamery.  Piosenkę o tytułowej nieruchomości wykonał Krzysztof Krawczyk śpiewając: „Na Wspólnej” znajdziemy to miejsce gdzie miłość, wiara, nadzieja na przyszłość.

Na Wspólnej – streszczenie

Wiktora, Michała, Andrzeja, Basię, Leszka, Weronikę i Gabrielę połączył sierociniec. Trudne chwile tam spędzone związały ich mocnymi więzami przyjaźni. W dorosłym życiu obiecali sobie wzajemną pomoc. Ich opiekunką była Maria Zięba, która zawsze traktowała ich jak swoje własne dzieci. Po latach pod przewodnictwem Wiktora zakładają spółdzielnię i stają się właścicielami nieruchomości położonej na Wspólnej 17. Niespodziewana śmierć Wiktora wprowadza w zdumienie i szok przyjaciół. Nierozwiązane sprawy z przeszłości i tajemnice rzucą cień na ich relacje. Właśnie w takich okolicznościach rozpoczyna się serial „Na Wspólnej”. Od tej pory widzowie TVN a później także użytkownicy online na platformie TVN Player wraz z Ziębami, Brzozowskimi, Nowakami oraz Hofferami przeżywają smutki i radości dnia codziennego. A to wszystko właśnie w „Na Wspólnej”.

Na Wspólnej – odcinki

Od 2003 roku wyemitowano łącznie ponad trzy tysiące odcinków serialu „Na Wspólnej”, które zostały podzielone na dziewiętnaście sezonów. Czas trwania jednego z nich to około 23 minuty. Od 2017 roku serial można oglądać również online na platformie Player.pl.

Na Wspólnej – obsada

Maria Zięba (Bożena Dykiel) właścicielka baru „U Marii” wraz z mężem Włodzimierzem (Mieczysław Hryniewicz) radnym gminy doczekała się trójki własnych dzieci Moniki, Grzegorza, Renaty oraz adoptowanego syna Bogdana. Są również dziadkami Kajetana i Mani, oraz Jarka, Kasi, Franka i Michaliny.

Renata Kraszewska grana przez Martę Jankowską jest córką Marii i Włodka Ziębów. Straciła dwóch synów w wyniku wypadku samochodowego. Jest w związku ze Sławomirem Dziedzicem, którego gra Mariusz Słupiński. Oboje wychowują Dominika. Z poprzedniego związku Sławek ma córkę Darię.  

Monika Zięba (Sylwia Gliwa), to córka Marii i Włodka Ziębów. Wyszła za mąż za Damiana Cieślika (Waldemar Błaszczyk), przyjaciela swojego ojca. Senator. Doczekali się wspólnego syna, Kajetana. Damian podkochiwał się kiedyś w Żanecie.

Bogdan Berg (Wojciech Brzeziński) został adoptowany przez Marię i Włodka Ziębów. Ma trójkę dzieci z poprzedniego związku: Franka, Kasię i Jarka oraz Michalinę. Jej matką jest Joanna grana przez Annę Cieślak, która pracuje jako weterynarz. W trakcie porodu zmarł ich syn Mateusz.

Żaneta Zięba (Anna Guzik) – żona Grzegorza Zięby i matka ich wspólnej córeczki Marysi. Jest zatrudniona w biurze Damiana Cieślika, jako asystentka. Ponownie wyszła za mąż. Wojciech (Wojciech Błach) prowadzi swoją szkołę nauki jazdy.

Izabela Brzozowska (Anna Korcz) żona zmarłego w wypadku Wiktora, matka ich wspólnego syna Maksa. Wyszła ponownie za mąż. Jej maż Jerzy Dudek (Wojciech Wysocki) jest znanym pisarzem. Doczekali się wspólnej córki, Klementyny.

Michał Brzozowski (Robert Kudelski) jest wychowankiem domu dziecka. Jest bratem Wiktora i Andrzeja. Stwierdzono u niego guza mózgu. Z żoną Kingą (Ilona Wrońska) dwukrotnie brali ślub. Doczekali się wspólnego syna Ignacego.

Barbara Brzozowska grana przez Grażynę Wolszczak. Wcześniej przez wiele lat była żoną Andrzeja Brzozowskiego, z którym doczekała się córki Karoliny i syna Daniela. Kuba to syn Wiktora Brzozowskiego, ale to właśnie Andrzeja zawsze uważał za swojego ojca. Wychowanka sierocińca. Obecnie jest w związku z Krzysztofem Smolnym (Łukasz Konopka), z którym ma Grzegorza i Przemysława.

Roman Hoffer (Waldemar Obłoza) jest ojcem Marty i Kamila. Był w związkach z Iloną i Ewą. Jego obecna żona Honorata (Aleksandra Konieczna) ma syna z pierwszego małżeństwa, Mikołaja.  

Weronika Wilk-Roztocka (Renata Dancewicz) – Została adoptowana przez Jana i Mariannę Wilków, którzy mieli wypadek samochodowy, w którym oboje zginęli. Absolwentka studiów prawniczych. Ma córkę Antosię i syna Kacpra.

Leszek Nowak (Wojciech Majchrzak) – pierwszy mąż Ewy Ostrowskiej. Ojciec Igora i Tomka. Obecnie jest związany z Gabrielą. Jest taksówkarzem.

Powyżej przedstawiono wyłącznie wybranych bohaterów serialu „Na Wspólnej”.

Kulinarne przysmaki bohaterów serialu

Widzowie z zapartym tchem śledzą każdy odcinek produkcji. Nic dziwnego, że wszystkie inicjatywy z nią związane są witane z entuzjazmem. Podobnie było z książką Elżbiety Bogusławskiej-Przybysz, która ośmieliła się zajrzeć do garnków i spojrzeć na talerze postaci serialu, ale i aktorów prywatnie. Czytelnik odwiedza również bar Marii i Włodka.

Na Wspólnej w TVN i Player online

Wszystkie odcinki serialu „Na Wspólnej” można obejrzeć online na platformie TVN Player. Na bieżąco losy bohaterów można śledzić również na antenie stacji TVN od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:15.