Na Wspólnej – serial kończy 18 lat! Pełna obsada [FOTO]

Serial Na Wspólnej kończy dziś 18 lat! Ekipa odpowiadająca za jeden z najpopularniejszych seriali mogą mieć ogromne powody do dumy i świętowania ponieważ właśnie dzisiaj – 27 stycznia – mija 18 lat, od kiedy widzowie przed telewizorami poznali całą familie Ziębów i ich przyjaciół w legendarnej kamienicy przy ulicy Wspólnej!

18 lat to niewątpliwie kawał czasu w historii telewizji. Mało który serial na rynku może pochwalić się takim osiągnieciem oraz – co najważniejsze – niesłabnącą popularnością! Dokładnie 27 stycznia 2003 r. widzowie TVN poznali mieszkańców kamienicy przy ul. Wspólnej – dziś najpopularniejszej ulicy w Polsce! Bohaterowie z miejsca podbili serca polskiej widowni, dzięki czemu produkcja wpisała się w poczet najpopularniejszych seriali codziennych w kraju. Każdego dnia śledzą ją miliony Polaków przed telewizorami oraz w Internecie.

Od kilku lat „Na Wspólnej” to jedyny serial w Polsce emitowany przez cały rok. A wszystko po to, żeby wyjść naprzeciw oczekiwaniom widzów, którzy chcą śledzić perypetie swoich ulubionych bohaterów bez przerwy.

Serial „Na Wspólnej” kończy osiemnaście lat! Czuję się jak rodzic, którego ukochane dziecko wkracza w dorosłość. Przeżywam ten moment jak osiemnastkę własnych córek, które dorastały razem z nim. Nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich twórców i aktorów serialu to ważny dzień. Nasze wspólne dziecko dorosło. Szkoda, że nie będzie hucznej imprezy ze względu na czasy. Dziękujemy widzom za to, że są z nami, że nas wspierają i darzą sympatią przez tyle lat. Obiecujemy, że nie przestaniemy dostarczać wzruszeń, bawić i intrygować. Jeszcze raz dziękujemy za te osiemnaście wspaniałych, wspólnych lat!

– mówi Grażyna Kozłowska, producentka „Na Wspólnej”

Na Wspólnej pełna obsada 2020

„Na Wspólnej” to luźna adaptacja scenariusza opartego na węgierskim serialu „Baratok kozt”. Od samego początku z produkcją związani są Bożena DykielMieczysław HryniewiczGrażyna WolszczakEwa GawrylukRenata DancewiczSylwia GliwaWaldemar ObłozaRobert Kudelski, a także Joanna JabłczyńskaJakub WesołowskiKazimierz Mazur i Michał Tomala, którzy dorastali na oczach widzów.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Zwiastuny serialu Na Wspólnej

W 18-letniej historii „Na Wspólnej” gościło na planie wielu znakomitych twórców i aktorów. To właśnie tutaj swoje pierwsze reżyserskie kroki stawiał m.in. Wojciech Smarzowski, twórca takich obrazów jak „Wesele”, „Róża” czy „Wołyń”. Z kolei przed kamerą  pojawili się m.in. Hanna Stankówna, Agnieszka Krukówna, Ewa Wiśniewska, Agnieszka Żulewska, Julia Pietrucha, Joanna Moro, Joanna Liszowska, Katarzyna Dąbrowska, Aleksandra Popławska, Julia Wieniawa-Narkiewicz, Wojciech Pokora, Roman Kłosowski, Bartłomiej Topa, Paweł Domagała, Leszek Lichota, Mirosław Baka, Paweł Deląg, Jacek Poniedziałek czy Antoni Królikowski.

Od 2008 r. producentem „Na Wspólnej” ze strony TVN jest Tomasz Karpiński, a producentem wykonawczym niezmiennie Grażyna Kozłowska i FremantleMedia Polska.

Archiwum zdjęć z planu

NW tvn player online
image_processing20210127-3577-no9dwm
« z 14 »

Na Wspólnej kiedy leci i gdzie oglądać

Premierowe odcinki „Na Wspólnej” można oglądać od poniedziałku do czwartku o godzinie 20:15 tylko w TVN i na platformie Player.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj