W pojedynku wieczoru w oktagonie zobaczymy panującego mistrza świata w kickboxingu w wadze lekkiej, Regiana Eersela, który zmierzy się z nieobliczalnym i zdolnym do pokonania każdego rywala, Mustaphą Haidą. Pierwszy z nich, mający w sobie sporą domieszkę surinamskiej krwi, znany jest z nieustępliwości i walki na najwyższych obrotach od pierwszej do ostatniej sekundy każdego pojedynku. Eersela zaskarbił sobie przychylność fanów serią efektownych zwycięstw i zaangażowanie, które wkłada w każde starcie. W piątek czeka go jednak piekielnie trudna przeprawa, Haida to bowiem przeciwnik, który potrafi wykorzystać każdą, nawet najmniejszą lukę w obronie, a nokautującym ciosem jest w stanie zakończyć walkę w najmniej spodziewanym momencie. Włoch z pewnością zrobi wszystko, żeby wykorzystać swoja szansę i spełnić marzenie o byciu mistrzem organizacji ONE. Eersela wcale nie zamierza jednak ustępować z tronu…

Starcie w formule Muay Thai w wadze atomowej pomiędzy Janet Todd, a Almą Juniku może z kolei wyłonić kolejną rywalkę dla królowej dywizji, Allycii Hellen Rodrigues. Todd w rankingu zajmuje obecnie drugie miejsce, a w swoim dorobku ma już mistrzowski pas ONE w kickboxingu. Amerykanka wciąż jednak jest głodna sukcesu i ma ochotę na kolejny tytuł, tym bardziej że od lutego 2019 roku i przegranej bitwy ze Stamp Fairtex cztery kolejne walki rozstrzygała na swoją korzyść. Kulminacją marszu na szczyt był zwycięski rewanż z Fairtex, który miał miejsce niemal dokładnie rok temu na gali ONE Championship: King of the Jungle. Pochodząca z Australii Alma Juniku w aktualnym rankingu sklasyfikowana jest na czwartej pozycji, niewielu fanów daje jednak wiarę w to, że może uporać się w Singapurze z Todd. Tym bardziej, że w ostatnich walkach nie sprostała ona ani Fairtex, ani Anne Line Hogstad.

Wielkich emocji spodziewać można się również po kolejnym starciu, tym razem w formule MMA, w którym zmierzą się Alex Silva i Hiroba Minowa. Pierwszy z nich zasłużył sobie na miano jednego z najbardziej niebezpiecznych fighterów w wadze słomkowej, drugi z kolei będzie chciał udowodnić swoją przynależność do ścisłej światowej czołówki. Minowa szturmem wdarł się do ONE Championship w swoim debiucie – na gali Inside The Matrix III – efektownie pokonując Lito Adiwanga. W Singapurze będzie miał okazję pokazać szerokiej publiczności czy jego umiejętności są na tyle wysokie, aby skutecznie przeciwstawić się byłemu mistrzowi świata ONE w wadze słomkowej. Silva zwyciężając w tym starciu będzie z kolei dążył do realizacji jasno określonego celu, rewanżu z Joshuą Pacio, który w styczniu ubiegłego roku odebrał mu mistrzowski pas.

Transmisja z gali ONE Championship: Fists of Fury III w piątek 19 marca od godz. 13.30 w Fightklubie!

Main card gali ONE Championship: Fists of Fury III:
Regian Eersel vs Mustapha Haida (ONE Super Series kickboxing)
Alma Juniku vs Janet Todd (ONE Super Series Muay Thai)
Alex Silva vs Hiroba Minowa (MMA)
Maira Mazar vs Jenelyn Olsim (MMA)
Roshan Mainam vs Aziz Calim (MMA)
Yodkaikaew Fairtex vs Hu Yong (MMA)

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here