CANAL+ Polska otrzymał nagrodę „Tytanowego oka” w kategorii Polska Produkcja Telewizyjna za superprodukcję KRÓL. Wyróżnienie przyznano w czasie gali towarzyszącej 48. Międzynarodowej Konferencji i Wystawy Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej.

Celem Festiwalu i konkursu o nagrodę „Tytanowego oka” jest promowanie programów telewizyjnych oraz ich producentów, nadawców i autorów, którzy świadcząc najwyższej jakości usługi, jednocześnie w możliwie najpełniejszy sposób realizują ideę współpracy z Operatorami Telewizji Kablowych. Do konkursu zostały zgłoszone audycje telewizyjne, filmy, seriale, krótkie filmy wideo, jak i kampanie informacyjne oraz społeczne inicjowane przez nadawców.

Jesteśmy zaszczyceni wyróżnieniem przyznanym przez Kapitułę Festiwalu dla superprodukcji KRÓL, która była największym i najważniejszym dla CANAL+ projektem minionego roku, będąc również ukoronowaniem 25-lecia CANAL+ na polskim rynku. To również kolejna ważna nagroda i wyróżnienie dla wszystkich twórców zaangażowanych w produkcję KRÓLA, którym po raz kolejny serdecznie dziękujemy. Mamy gorącą nadzieję, że nasze tegoroczne seriale – KLANGOR, KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI czy nadchodzące THE OFFICE PL i PLANETA SINGLI. OSIEM HISTORII powalczą z sukcesem o nagrodę „Tytanowego Oka” w trakcie kolejnej edycji konkursu

– mówi Małgorzata Seck, wiceprezes ds. programowych CANAL+ Polska.  KRÓL w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego to ośmioodcinkowa ekranizacja powieści Szczepana Twardocha pod tym samym tytułem, zrealizowana z rozmachem superprodukcja, w której wystąpiły jedne z największych polskich gwiazd. Serial zadebiutował jesienią 2020 roku, osiągając najwyższy wynik oglądalności wśród seriali płatnych telewizji w Polsce i bijąc rekord w historii seriali CANAL+ Polska.
Historię gangu Jana „Kuma” Kaplicy oraz żydowskiego boksera Jakuba Szapiro, osadzoną w przedwojennej Warszawie 1937 roku, można oglądać online na canalplus.com.
CANAL+ od 1995 roku, kiedy rozpoczął nadawanie na polskim rynku, konsekwentnie wspiera rozwój polskiej kinematografii. W ciągu ćwierćwiecza z udziałem CANAL+ powstało ponad 200 produkcji filmowych i serialowych, wiele z nich było nagradzanych na najważniejszych polskich i światowych festiwalach.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here