Discovery Channel daje widzom możliwość zapoznania się z najgroźniejszym wypadkiem, który miał miejsce w naszym kraju, poprzez finałowy odcinek „Największych polskich katastrof„. Zostanie on emitowany w poniedziałek, 23 listopada, o godzinie 21.

Przedsmak tego, co Discovery Channel zapewni oglądającym w finałowym odcinku „Największe polskie katastrofy”

Niektórzy mogą pamiętać dzień, w którym ze wsi Zawory, w stronę Gdańska, wyruszył Autobus PKS Autosan. Był to weekend majowy, a dokładnie 2 maja 1994 roku. W autobusie było tłoczno, jednak pod naciskiem osób pragnących dostać się do Gdańska kierowca pozwolił jechać prawie każdemu.

Przed przystankiem końcowym pasażerowie doznali istnej tragedii, której nikt się nie spodziewał. Ich przewoźnik wjechał w przydrożne drzewo, będąc zaledwie 500 metrów od końca podróży. Czy ktoś się tego spodziewał? Absolutnie nie. Drzewo wbiło się na kilka metrów w głąb pojazdu. W wyniku tego zdarzenia zginęło przeszło 30 pasażerów. 40 osób uszło z życiem, jednak byli oni ciężko ranni. 

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Największe polskie katastrofy: zderzenie pociągów pod Szczekocinami

Dlaczego doszło do takiej tragedii? Czy coś ją spowodowało, czy był to przykry przypadek? Czy można było temu zapobiec? W szóstym, finałowym odcinku „Największych polskich katastrof” pasażerowie, którym udało się ujść z życiem, podzielą się z oglądającymi ten dokument przebiegiem wydarzenia.

Ratownicy będący na miejscu wypadku oraz osoby, które straciły w jego wyniku swoich bliskich przybliżą Państwu przebieg poszukiwania rannych i traumę, jakiej doznali. Eksperci zaś będą się starali przeanalizować przyczyny tragedii.

W finałowym odcinku, który będzie transmitowany w poniedziałek, 23 listopada, o godzinie 21 na kanale Discovery Channel wykorzystano materiały archiwalne TVP, fotografie Polskiej Agencji Prasowej oraz zdjęcia ze zbiorów prywatnych. 

Więcej szczegółów tej strasznej historii znajdziesz tutaj: https://magazyn.wp.pl/film/artykul/blagali-zabierz-nas-nie-wiedzieli-ze-prosza-o-smierc

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here