Grudniowe premiery w National Geographic nie zostawiają miejsca na nudę. Premierowa seria „Szlakiem przeklętych miejsc” oraz niezwykła produkcja „Indie z powietrza” to tylko niektóre z nowości czekających na widzów National Geographic w tym miesiącu. Światło dzienne ujrzą również nieznane dotąd opinii publicznej „Tajne pliki Bin Ladena”. W National Gegraphic Wild królować będzie natomiast dzika przyroda w bajkowym, zimowym wydaniu, a na antenie Nat Geo People odbędzie się premiera dokumentu „Greta Thunberg – głos przyszłości”, który ukaże potęgę młodego pokolenia, pragnącego walczyć o naszą planetę.

W premierowej serii „Szlakiem przeklętych miejsc” (premiera 6 grudnia w National Geographic) na widzów czekają historie najbardziej tajemniczych zakątków ziemi. Wspólnie z pisarzem, Samem Sheridanem, odwiedzimy m.in. miejscowość, w której historia klątwy Włada Palownika, uznawanego za pierwowzór hrabiego Draculi, jest wciąż żywa. Zanurzymy się też w morskich odmętach Trójkąta Bermudzkiego i odkryjemy poszlaki mitycznej Atlantydy.

Niecodziennego spojrzenia na świat i kulturę dostarczy również seria „Indie z powietrza”(premiera 13 grudnia w National Geographic). Ta najwyższych lotów produkcja nie tylko zachwyci oko podniebnymi ujęciami natury, ale i pozwoli przyjrzeć się z góry największemu zgromadzeniu religijnemu na świecie oraz słynnemu festiwalowi kolorów.

Z kolei w tegorocznej produkcji „Tajne pliki Bin Ladena” (premiera 4 grudnia w National Geographic) zobaczymy materiały stworzone w wyniku zbadania 470 000 plików cyfrowych z dysków, znalezionych w kryjówce Osamy. Peter Bergen – autor New York Timesa i analityk bezpieczeństwa narodowego CNN – dekoduje na oczach widzów tajemnice przywódcy Al-Ka’idy, korzystając przy tym z analiz profilerów CIA, psychologów kryminalnych czy ekspertów wojskowych. „Tajne pliki Bin Ladena” otwiera specjalny piątkowy cykl programowy, w ramach którego zobaczymy również: „Tajne misje USA” (premiera 11 grudnia) oraz „Strefa 51: raport specjalny” (premiera 18 grudnia).

Tymczasem w Nat Geo People za sprawą premiery filmu „Greta Thumberg – głos przyszłości” patrzymy z nadzieją przed siebie. Ten niezwykły dokument pozwoli poznać prawdziwą historię nastolatki, która zainicjowała ruch społeczny na światową skalę. Za jej sprawą i przykładem niemal całe pokolenie zjednoczyło się w obliczu widma ekologicznej zagłady, domagając się od rządzących podjęcia działań na rzecz ratowania naszej planety. Kim jest 17-letnia Greta i jak udało jej się zwrócić oczy całego świata na palący problem klimatyczny?

Pozostając blisko natury, National Geographic Wild w grudniu zabierze nas w niesamowitą podróż do najmroźniejszych rejonów świata, by za sprawą serii „Zimowe królestwo” oraz cyklu specjalnego „Dzika zima” przyjrzeć się z bliska temu, jak zwierzęta radzą sobie z przetrwaniem w ekstremalnych pogodowo warunkach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Największe polskie katastrofy: zderzenie pociągów pod Szczekocinami

Grudniowe Filmy dokumentalne w National Geographic (Wild i NatGeo People)

SZLAKIEM PRZEKLĘTYCH MIEJSC

ATLAS OF CURSED PLACES
Premiery od niedzieli 6 grudnia o godz. 12.00 w National Geographic

Sam Sheridan, amerykański pisarz i poszukiwacz przygód z dreszczykiem, odkrywa miejsca, uchodzące za najbardziej przeklęte na świecie. Sam wykorzystuje najnowocześniejsze zdobycze nauki (w tym: genetyki czy oceanologii), by jak najbardziej wnikliwie opowiedzieć historie miejsc, budzących grozę nie tylko wśród mieszkańców tych rejonów. Dzięki wnikliwej analizie tematu, badaniom oraz współczesnym narzędziom technologicznym Sheriadan jest w stanie przybliżyć widzom sekrety Atlantydy oraz podjąć się próby wyjaśnienia tajemnicy Trójkąta Bermudzkiego. Poznamy również historię klątwy Włada Palownika, uważanego za inspirację do powstania postaci Draculi, a także śmiercionośną przepowiednie kapłanki voodoo z Luizjany.

INDIE Z POWIETRZA

INDIA FROM ABOVE
Premiery w niedziele od 13 grudnia o godz. 14.00 w National Geographic

Dwuodcinkowa seria zabiera widzów w niezwykłą, podniebną podróż śladami cudów natury i kultury Indii, trenerów od lat kształtowanych przez nawiedzające kontynent monsuny. Cykliczne zachwiania pogodowe mają swoje odzwierciedlenie nie tylko w krajobrazie, ale i w ludziach i zwyczajach. Przekonamy się o tym wznosząc się nad naturalne tereny Indii. Z góry zobaczymy m.in. jezioro w kraterze i pustynne solnisko, które zaopatruje cały kraj w sól. Na pustyni Thar przyjrzymy się funkcjonariuszkom służb granicznych, które stoją na straży swojego kraju niezależnie od warunków pogodowych. Zobaczymy też, jak z lotu ptaka wygląda największe święto religijne czy znany na całym świecie festiwal kolorów. Przekonamy się też, jak przebiega szkolenie indyjskich jednostek ochrony granicznej i jak odbywają się największe wybory na świecie.

TAJNE PLIKI BIN LADENA

BIN LADEN’S HARD DRIVE
Premiery w piątki od 4 grudnia o godz. 21.00 w National Geographic

Tegoroczna produkcja dokumentalna prezentuje niedawno odtajnione dane z twardych dysków, zabranych z kompleksu w Abbottabadzie, gdzie zginął Osama bin Laden. Eksperci przeglądają 470 tysięcy plików cyfrowych, z których wyłania się zatrważający obraz umysłu masowego mordercy. Film rzuca nowe światło na życie osobiste saudyjskiego terrorysty. Poznajemy jego pełną sprzeczności osobowość, relacje
z rodziną, stosunek do religii, a także naznaczone przemocą dziedzictwo, które zostawił po sobie bezwzględny przywódca Al-Kaidy. Wyprawie do odkrycia prawdy przewodniczy Peter Bergen, autor New York Timesa i analityk bezpieczeństwa narodowego CNN, który demaskuje tajemnice przywódcy Al-Ka’idy, korzystając przy tym z analiz profilerów CIA, psychologów kryminalnych czy ekspertów wojskowych.

CYKL SPECJALNY „THE BEST OF 2020”

To niepowtarzalna szansa na to, by przypomnieć sobie najważniejsze programowe nowości, które się pojawiły National Geographic w 2020 roku. W grudniowe soboty od 21:00 do północy, będzie można zobaczyć takie serie, jak: „Gordon Ramsay: świat na talerzu”, „Przygoda z Bearem Gryllsem”, „Kosmos”, „Porzucone konstrukcje” oraz „Megastadiony”.

GRETA THUNBERG – GŁOS PRZYSZŁOŚCI

WINTER’S HIDDEN WONDERS
Premiery w środy od 16 grudnia o godz. 20.00 w National Geographic Wild

Twórcy produkcji zabierają widzów w niesamowitą podróż tropem dzikich zwierząt Azji, Ameryki i Europy do miejsc, gdzie nadejście zimy wiąże się z ekstremalnymi warunkami do życia. Dla niektórych zwierząt mróz i śnie oznacza szansę, dla innych zagrożenie. Spowolnienie procesów życiowych stanowi czasami jedyny sposób na przetrwanie. Te zwierzęta, którym uda się przystosować do bardzo niskich temperatur i pokonać naturalne ograniczenia, będą mogły cieszyć się upragnioną wiosną. Przetrwają tylko najtwardsze i najbardziej zaradne osobniki.

CYKL SPECJALNY „DZIKA ZIMA”

W każdą niedzielę od 13 grudnia o godz. 14.00 w National Geographic Wild

DZIKA LAPONIA

WILD LAPLAND
Premiera 13 grudnia o godz. 14.00
Twórcy filmu zabierają nas do Laponii – mroźnej krainy, która od 1996 roku znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. To jedyne w swoim rodzaju miejsce
– również dlatego, że Laponia to ostatni region na świecie, w których do dziś praktykuje się tradycyjną metodę spędzania zwierząt wędrownych, takich jak renifery.

DZIKI ŚWIAT WIKINGÓW

WILD WAYS OF THE VIKINGS
Premiera 20 grudnia o godz. 14.00
To porywająca historia o jednej z najbardziej fascynujących dawnych cywilizacji. Opowieść Wikingach – genialnych strategach i żeglarzach – doskonale splata się
ze spektakularnymi obrazami dzikiej przyrody północnego Atlantyku. Zrealizowany
z rozmachem film dokumentalny zabiera nas w odległe, morskie wyprawy.

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here