Neil Armstrong – fantastyczna propozycja dla miłośników kosmosu. „To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości” – powiedział Neil Armstrong, gdy 21 lipca 1969 roku jako pierwszy postawił stopę na Księżycu. Kim był człowiek, który zapisał się na kartach historii świata? Jak wyglądała jego droga w kosmos? „Neil Armstrong” to zrealizowana z epickim rozmachem biografia astronauty, w której w roli narratora wystąpił Harrison Ford. Premiera już 3 lipca o godz. 22:00 na antenie Planete + oraz w serwisie CANAL+ online.

Neil Armstrong – lądowanie na księżycu

W sierpniu obchodzić będziemy rocznicę urodzin i śmierci Neila Armstronga. Dla większości historia amerykańskiego astronauty rozpoczęła się wraz z lądowaniem Apollo 11 na Księżycu. Niewielu zna jednak szczegóły drogi, jaka doprowadziła go do tej przełomowej chwili: od dzieciństwa na farmie w Ohio, przez naukę pilotażu, wojnę w Korei i szkolenie w NASA po program Apollo.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najsłynniejsi mężczyźni kina w biograficznym cyklu PLANETE+ i w CANAL+ online

Ten film to wnikliwy portret Neila Armstronga złożony z bogatych materiałów archiwalnych, osobistych wspomnień oraz rozmów z rodziną i przyjaciółmi. Opowieść o wybitnym astronaucie, który bez entuzjazmu podchodził do swego statusu bohatera narodowego. Narratorem jest wielki miłośnik awiacji i samego Armstronga – Harrison Ford. 

Kiedy premiera filmu

Premiera biograficznego filmu „Neil Armstrong” już 3 lipca na Planete + o godz. 22:00 oraz w CANAL+ online.

Fot.: NASA/PUBLIC DOMAIN

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here