Nieobecni – to nowy, nadchodzący serial, który będzie można zobaczyć już 29 grudnia w platformie Player Original. Dokładnie we wtorek 29 grudnia na Playerze zadebiutuje nowa produkcja własna serwisu. „Nieobecni” to poruszająca historia Mili, która przyjeżdża do domu na Święta i odkrywa, że jej bliscy zniknęli. Serial, inspirowany przypadkami głośnych zaginięć, łączy w sobie obyczaj z intrygującym wątkiem śledczym. 

Po ekscytującym finale „Żywiołów Saszy – Ogień” Player zaprosi użytkowników serwisu na kolejną produkcję sygnowaną swoją marką. „Nieobecni” to serial, którego scenariusz napisało samo życie – przypadki najgłośniejszych zaginięć w Polsce!

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy – głośny film w ofercie Player!

Główną bohaterką „Nieobecnych” jest Mila Gajda – znana oraz ceniona artystka i performerka. Po długiej nieobecności dziewczyna przyjeżdża do rodzinnego Kasprowa na święta Bożego Narodzenia. To tutaj, w małym miasteczku mieszkają jej najbliżsi – Marcin, Dorota i Olek Gajdowie. Kiedy Mila dociera do domu, zastaje okruszki na talerzach, zimną herbatę w kubkach, karpia pływającego w wannie i rozpoczęte przygotowania do świąt. Brakuje jednak najważniejszego – rodziców i brata! Godziny mijają, a bliscy nie wracają i nie dają znaku życia. Kobieta rozpoczyna dramatyczne poszukiwania, nieustannie zadając sobie pytanie: „Gdzie oni są?!” Jak to możliwe, że w małej miejscowości, w której wszyscy wszystko o sobie wiedzą, nikt nic nie widział i nic nie słyszał? W tym trudnym momencie Mila poznaje Filipa Zacharę, ekscentrycznego – mającego zespół Aspergera, a przy tym niezwykle bystrego – podkomisarza z Centrum Osób Zaginionych. Już pierwsze spotkanie Mili i Filipa doprowadza do starcia dwóch bardzo silnych, ale równie skrajnych osobowości, które są jak ogień i woda! Wspólnie szukając jakichkolwiek wskazówek dotyczących tajemniczego zniknięcia, zaczną odkrywać tajemnice rodziny Gajdów. Kiedy kolejne sekrety wypłyną na powierzchnię, Mila będzie musiała zmierzyć się z odpowiedzią na pytanie: „Na ile znamy tych, których kochamy?”.

Fot.: TVN Grupa Discovery/Anna Włoch

Na ekranie widzowie zobaczą m.in.: Justynę WasilewskąPiotra GłowackiegoDanutę StenkęAnnę DymnąIzabelę KunęGrzegorza DamięckiegoZbigniewa StryjaTomasza Włosoka i Łukasza Garlickiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Player przedstawia propozycje grudniowe

Pomysłodawczynią i scenarzystką wiodącą serialu jest Katarzyna Śliwińska-Kłosowicz, a scenariusz powstawał we współpracy z Daną Łukasińską, Karoliną Szymczyk-Majchrzak i Adamem Cioczkiem. Reżyserem serialu jest, nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopka, a autorem zdjęć Paweł Dyllus. Za scenografię odpowiada Magda Widelska-Władyka, za kostiumy Marta Ostrowicz, zaś za charakteryzację Malwina Musialska. Kierowniczką produkcji jest Dagmara Bończyk, a producentką Katarzyna Czarnecka.

Dwa pierwsze – z dziesięciu – odcinki serialu trafią do biblioteki Playera już we wtorek 29 grudnia . Pierwszy epizod będzie udostępniony w ofercie bezpłatnej. 

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here