Home Media Programy TV Niesłusznie skazani: poznaj historie osób niesłusznie oskarżonych o morderstwa

Niesłusznie skazani: poznaj historie osób niesłusznie oskarżonych o morderstwa

Warszawa, 19 kwietnia 2023 – Sprawiedliwość od bezprawia oddziela cienka linia –
w nowym programie true crime poznamy zarówno jedną, jak i drugą stronę. Reporterka śledcza Louise Shorter ponownie przebada jedne z największych pomyłek sądowych
w brytyjskiej historii kryminalnej. Opowie o sprawach, w których zniszczono życie osobom niesłusznie oskarżonym o popełnienie morderstw. Premiera serii „Niesłusznie skazani” już 7 maja o 22:00, wyłącznie na CBS Reality.

W każdym z odcinków, prowadzącą program Louise Shorter, czołowa brytyjska reporterka śledcza, przedstawi przebieg śledztwa, wskutek którego doszło do oskarżenia niewinnych, a następnie przeanalizuje dowody, które doprowadziły do schwytania prawdziwego mordercy. Shorter odkryje punkty, w których zawiódł wymiar sprawiedliwości i pokaże, w jaki sposób krzywdy popełnione przez prawo zostały ostatecznie naprawione, a prawdziwy morderca trafił za kratki. W serialu pojawią się również rozmowy z bezpodstawnie osądzonymi, członkami ich rodzin i osobami związanymi z daną sprawą.

Wśród spraw omawianych w programie znajdą się między innymi: niesłuszne oskarżenie Barriego White’a o morderstwo swojej dziewczyny, Rachel Manning; jedna z największych pomyłek sądowych w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości – morderstwo Rachel Nickell i oskarżenie o nie Colina Stagga, czy skazanie Stefana Kiszko.

Prowadząca program Louise Shorter od ponad ćwierć wieku pomaga tym, którzy zostali niesprawiedliwie oskarżeni. Shorter jest również założycielką Inside Justice, organizacji charytatywnej, która bada przypadki pomyłek sądowych, a wcześniej przez 10 lat była producentką programu kryminalnego BBC „Rough Justice”. Była również konsultantką strony internetowej „Justice on Trial” wydawanej przez brytyjski dziennik The Guardian. Louise jest członkiem Youth Justice Board, która doradza rządowi w sprawach polityki dotyczącej młodzieży, a także wykłada prawo na Uniwersytecie Wschodniej Anglii.

Niesłusznie skazani: premiera

Premiera serii „Niesłusznie skazani” odbędzie się w niedzielę 7 maja o 22:00 na CBS Reality. Kolejne odcinki w niedziele o tej samej porze, aż do 9 lipca.

Brak komentarzy

Skomentuj

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version