Wspaniała przyroda Nowej Zelandii była pozostawiona sama sobie i odizolowana od reszty świata przez 80 milionów lat, co spowodowało zaskakujące konsekwencje. Oszałamiająca wizualnie nowa trzyczęściowa seria Polsat Viasat Nature, „Nowa Zelandia: wyspy mityczne”, która będzie miała swoją premierę w poniedziałek 5 lutego o godzinie 20:00, zabiera widza w egzotyczną i tajemniczą podróż tej krainie. Program ujawnia, w jaki sposób bogata i intrygująca przyroda tego kraju zdołała przetrwać. 

Nowa Zelandia jest pięknym, ale niebezpiecznym miejscem do życia – to jeden z najbardziej aktywnych geologicznie krajów na Ziemi. 1. odcinek serii przedstawia najstarsze i najdziwniejsze gatunki zamieszkujące Nową Zelandię i ożywia historię powstania ich spektakularnego terytorium. Opowiada o drapieżnikach z epoki jurajskiej, które nadal prześladują tutejsze starożytne lasy. W tym odcinku poznamy też zadziwiające stworzenia i odważnych ludzi, przygotowanych na wyzwania, jakie stawia przed nimi ich ojczyzna. Ptaki kiwi składające ogromne jaja, pingwiny żyjące w lasach… Nawet udomowione zwierzęta żyją tu inaczej – psy pasterskie dowożone są do pracy śmigłowcami.

Nowa Zelandia: wyspy mityczne – odcinki

W 2. odcinku udamy się w podróż na najbardziej ekstremalną i efektowną Wyspę Południową, gdzie pomysłowe dzikie zwierzęta wykorzystują radykalne rozwiązania, aby przetrwać. Znajdują się tam jedne z najszybciej wznoszących się gór na świecie, Alpy Południowe. To historia najdzikszych miejsc w kraju i najbardziej wytrwałych pionierów – od hiperinteligentnych papug po magiczne konstelacje świecących robaków oraz złowrogie ślimaki posiadające zęby.

Ostatni odcinek tej fantastycznej przygody ujawnia zaskakującą i wzruszającą historię nowych przybyszów w Nowej Zelandii i opowiada o kształtowaniu się kraju, który znamy dzisiaj. Ta wyjątkowa kraina była jednym z ostatnich lądów, które zostały odkryte i zasiedlone przez ludzi. Na jej życiodajnej i żyznej ziemi, prawie wszystko, co tu przywieziono, świetnie się rozwija i kwitnie – często z zaskakującymi efektami. To poruszająca historia zmieniających się losów dzikiej przyrody Nowej Zelandii od czasu przybycia ludzi, opowiedziana poprzez doświadczenia rodzimych gatunków – w szczególności charyzmatycznej i osobliwie gigantycznej, nielotnej papugi.

Nowa Zelandia: wyspy mityczne – premiera

 „Nowa Zelandia: wyspy mityczne” to spektakularna eksploracja jednego z najpiękniejszych krajów na Ziemi i jego niesamowitej dzikiej przyrody – premiera serii już w poniedziałek 5 lutego o godzinie 20:00 na Polsat Viasat Nature.