Produkcja powstaje na podstawie książki George’a R.R. Martina Ogień i krew, która opowiada o historii rodu Targaryenów i o zdarzeniach dziejących się 200 lat przed czasami, w których osadzona jest Gra o tron.

W serialu występują: Paddy Considine, Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Steve Toussaint, Eve Best, Sonoya Mizuno, Fabien Frankel oraz Rhys Ifans.

W pozostałych rolach: Milly Alcock, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Emily Carey, Harry Collett, Ryan Corr, Tom Glynn-Carney, Jefferson Hall, David Horovitch, Wil Johnson, John Macmillan, Graham McTavish, Ewan Mitchell, Theo Nate, Matthew Needham, Bill Paterson, Phia Saban, Gavin Spokes, Savannah Steyn.

Współtwórcą i producentem wykonawczym jest George R.R. Martin; Współtwórcą, co-showrunnerem, producentem wykonawczym oraz scenarzystą jest Ryan Condal; Co-Showrunnerem, reżyserem i producentem wykonawczym jest Miguel Sapochnik; Producentką wykonawczą I scenarzystką jest Sara Hess; Obowiązki producentów wykonawczych pełnią też Jocelyn Diaz, Vince Gerardis, Ron Schmidt; Reżyserami są: Clare Kilner, Geeta V. Patel; Reżyserem i koproducentem wykonawczym jest Greg Yaitanes. Produkcja powstaje na podstawie powieści George’a R.R. Martina Ogień i krew.

Dziesięcioodcinkowy serial HBO Ród smoka (House of the Dragon) zadebiutuje w HBO oraz HBO Max 22 sierpnia.

Opis postaci:

Paddy Considine jako król Viserys Targaryen, wybrany jako sukcesor króla Jaehaerysa Targaryena. Ciepły, miły i przyzwoity człowiek. Viserys pragnie kontynuować spuściznę swojego dziadka. Jednak dobrzy ludzie niekoniecznie są wielkimi królami.

Matt Smith jako książe Daemon Targaryen, młodszy brat króla Viserysa oraz pierwszy w kolejce następca tronu. Niezrównany wojownik i jeździec smoków. Daemon posiada prawdziwą krew smoka. Ale mówi się, że za każdym razem, gdy rodzi się Targaryen, bogowie rzucają monetą…

Olivia Cooke jako Alicent Hightower,córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego; Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Emma D’Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć… jednak nie urodziła się mężczyzną.

Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon (“Wąż Morski”),ródVelaryon, z którego pochodzi, ma  równi długie korzenie jak ród  Targaryenów. Lord Corlys jest najsłynniejszym żeglarzem i poszukiwaczem przygód w historii Westeros, zapewnił swojemu rodowi bardzo mocną pozycję – są jeszcze bogatsi niż Lannisterowie i posiadają największą flotę na świecie.

Eve Best jako księżniczka Rhaenys Targaryen, jest smoczym jeźdźcem oraz żoną Lorda Corlysa Velaryona. „Królowa, której nigdy nie było”; została pominięta jako następczyni tronu podczas Wielkiej Rady, ponieważ królestwo faworyzowało jej kuzyna, Viserysa, tylko dlatego, że był mężczyzną.

Fabien Frankel as Ser Criston Cole, pochodzi z Dornijczyków, jest synem zarządcy Czarnej Przystani. Nie ma pretensji do ziem ani tytułów; jedynce, co posiada, to honor i  umiejętność posługiwania się mieczem.

Sonoya Mizuno jako Mysaria, przybyła do Westeros z niczym, sprzedano ją więcej razy niż sama pamięta. To jej jednak nie przygniotło… i stała się najbardziej zaufanym – i najbardziej nieprawdopodobnym – sojusznikiem księcia Daemona Targaryena, następcy tronu.

Rhys Ifans jako Otto Hightower, namiestnik króla, który lojalnie i wiernie służy zarówno swojemu królowi, jak i jego królestwu. Uważa, że największym zagrożeniem dla królestwa jest brat króla, Daemon, i jego pozycja jako następcy tronu.

Pozostali bohaterowie (w kolejności alfabetycznej wg nazwiska odtwórcy roli):

Milly Alcock jako młoda księżniczka Rhaenyra Targaryen, pierworodne dziecko króla, zrodzona z czystej valyriańskiej krwi. Jest smoczym jeźdźcem. Wielu powiedziałoby, że Rhaenyra urodziła się mając wszystko, o czym mogła zamarzyć… jednak nie urodziła się mężczyzną.

Bethany Antonia jako Baela Targaryen, najstarsza córkaLaeny Velaryon, jest jeźdźcem młodego smoka Moondancera.

Phoebe Campbell jako Rhaena Targaryen, druga córka Lady Laeny i siostra Baeli.

Emily Carey jako młoda Alicent Hightower, córka Otto Hightowera, namiestnika królewskiego; Najpiękniejsza kobieta w Siedmiu Królestwach. Wychowała się w Czerwonej Twierdzy, blisko króla i jego najbliższego kręgu doradców. Cechuje ja zarówno dworski wdzięk, jak i polityczna przenikliwość.

Harry Collett jako Jacaerys Velaryon, najstarszy synRhaenyra Targaryen.

Ryan Corr jako Ser Harwin ‘Breakbones’ Strong,  uważany za najsilniejszego człowieka w Siedmiu Królestwach. Ser Harwin jest najstarszym synem Starszego nad Prawami Lyonela Stronga i dziedzicem Harrenhal. 

Tom Glynn-Carney jako Aegon Targaryen, pierworodny syn króla Viserysa.

Jefferson Hall jako Tyland Lannister, przebiegły i wyrachowany polityk, brat bliźniak lorda Jasona Lannistera.

Jefferson Hall jako Lord Jason Lannister, Lord Casterly Rock,  brat bliźniak ser Tylanda Lannistera. 

David Horovitch jako Wielki Maester Mellos, głos rozsądku i zaufany doradca króla Viserysa.

Wil Johnson jako Ser Vaemond Velaryon, młodszy brat Corylsa Velaryona, dowódca floty Velaryonów.

John Macmillan jako Ser Laenor Velaryon, syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

Graham McTavish jako Ser Harrold Westerling, służy w Gwardii Królewskiej od czasów króla Jaehaerysa; jest wzorem rycerskości i honoru.

Ewan Mitchell jako Aemond Targaryen, drugi syn Viserysa, bratanek Daemona, jego przyrodnią siostrą jest Rhaenyra.

Theo Nate jako młody Ser Laenor Velaryon, syn Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.

Matthew Needham jako Larys Strong, młodszy syn Starszego nad Prawami Lyonela Stronga, postawiony przez ojca przed sądem.

Bill Paterson jako Lord Lyman Beesbury, Lord Honeyholt i Starszy nad Monetą w Małej radzie króla Viserysa.   

Phia Saban jako Helaena Targaryen, druga córkaViserysa, siostra Aegona i Aemonda, jej przyrodnią siostrą jest Rhaenyra.

Gavin Spokes jako Lord Lyonel Strong, Starszy nad Prawami w radzie króla Viserysa, Lord Harrenhal. 

Savannah Steyn jako Lady Laena Velayron, córka Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen.